Kniha Kautokeino – Krvavý nůž | kníhkupectvo Literama.sk

Kautokeino – Krvavý nůž

Lars Pettersson • GARAMOND • 2016/03CZE česky

Kniha : Kautokeino – Krvavý nůž
Katalógové číslo: 262902
NEDOSTUPNÉ: titul je vypredaný, náklad rozobratý

Kniha: Kautokeino – Krvavý nůž

Mladou stockholmskou právničku Annu kontaktují její příbuzní z nejsevernějších končin Skandinávského poloostrova, aby za nimi přijela do Kautokeina, střediska Sámů (neboli Laponců), a pomohla rodině v nouzi. Annin bratranec byl totiž obviněn ze znásilnění a na ní je, aby ho z potíží dostala. Anna zjišťuje, že zorientovat se v místních poměrech je pro ni téměř nemožné. Příbuzní ani další osoby, s nimiž se setkává, jí to ostatně nijak neusnadňují. Během jejího pátrání navíc dojde k vraždě a ukazuje se, že všechno je ještě mnohem zamotanější... Napínavý příběh se odehrává ve skvěle vylíčené tísnivé atmosféře kraje za polárním kruhem v prostředí tradičních pastevců sobů, v jejichž životech však platí trochu jiná pravidla, než na jaká jsme zvyklí.

Překlad Petra Hesová

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
262902
Názov
Kautokeino – Krvavý nůž
EAN/ISBN
9788074072857
Forma
Pevná
Autor
Lars Pettersson
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2016/03
Rozsah
376
Rozmer
130×200
Hmotnosť
0,50
Stav
Rozobraté
Sadzba DPH
10%
Zľava
17%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Hodnotenie 5.0 z 5

5  
100.0%
 (1)
4  
0.0%
 (0)
3  
0.0%
 (0)
2  
0.0%
 (0)
1  
0.0%
 (0)
Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

kniznicaJB 28.04.2016 10:18:33

Príbeh o tom, že aj keď sa človek odsťahuje ďaleko, jeho korene a pocit zodpovednosti voči rodine ho doženú. Tak je to aj s Annou Máriou, ktorá pracuje vo Švédsku v Štokholme ako štátna zástupkyňa prokurátora. Je to opäť jedna z kníh, ku ktorej sa určite vrátim. Okrem veľmi dobre napísaného pútavého príbehu, je plná krásnych postáv, s opisom ich charakterov. Aj prostredie do ktorého je zasadená je netradičné. Spisovateľovi sa podarilo postaviť proti sebe a ukázať rozdiely medzi moderným a pôvodným, ale aj to, že žiaľ tie tradície zanikajú a sú stále ťažšie a ťažšie udržateľné. Výborná – odporúčam prečítať.