Predpeklie

Historický detektívny román

Michal Slanička

MOTÝĽ2023/11 SVK Slovensky

Kniha: Predpeklie - Historický detektívny román - 1. vydanie - Michal Slanička
Ruch amerického veľkomesta vymenili za pokojné slovenské mestečko
Katalógové číslo: 482642
Ušetríte až 2,66 € z bežnej ceny 13,90
A navyše získate 11 vernostných bodov
11,24
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Predpeklie

Historický detektívny román

„Všimol som si, že tunajší ľudia len veľmi neradi prijímajú niečo nové, nepoznané. Akoby sa toho báli. Akoby im vyhovovalo žiť v stredoveku,“ prvýkrát sa odvážil Robert povedať to, čo si obaja nechávali zdržanlivo pre seba.

Pre svoj život si mohli vybrať ktorúkoľvek krajinu, oni sa rozhodli prísť z Ameriky tam, odkiaľ odišli ich rodičia. Na Slovensko! Horný kút Uhorska bol v roku 1911 spútaný okovami cirkevného zastrašovania, predsudkov a nechuti čokoľvek meniť. Mladý manželský pár Juliana a Robert sa akoby vrátil v čase. Ruch amerického veľkomesta so všetkými modernými vymoženosťami vymenili za pokojné slovenské mestečko, ktoré sa bráni akémukoľvek pokroku. Keď sa v rukách Juliany a Roberta ocitá pozvánka na večierok pod žiarovkami, netušia, že táto veľkolepá slávnosť, na ktorej mala byť mestu prvýkrát predstavená elektrina, zničí ich budúcnosť.

Fotografku Julianu si najíma novinárka pracujúca na článku o meste zázrakov a zároveň policajný vyšetrovateľ pátrajúci po vinníkovi skazy. Juliana sa dostáva do najtesnejšej blízkosti udalostí, ktoré otrasú jej vlastnou minulosťou. Jej fotografie pomáhajú triezve mysle nasmerovať k pravde.

Detektívny román Michala Slaničku vás prenesie do začiatku 20. storočia, do obdobia, keď ospalé Slovensko len ťažko držalo krok s moderným svetom. Na pozadí veľkých zmien, ktoré majú ľuďom priniesť komfort, sa rozohráva príbeh, ktorému dominuje zatajená minulosť, láska, zázraky, túžba po moci aj kriminálna zápletka.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
482642
Názov
Predpeklie
Podnázov
Historický detektívny román
EAN/ISBN
9788081643521
Forma
Pevná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Michal Slanička
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2023/11
Rozsah
328
Rozmer
135×200
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
19%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Predpeklie zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.