Prístupy zabezpečovania životného minima obyvateľov vo vybraných krajinách Európskej únie a v Sloven

Ján Košta

VEDA2022 SVK Slovensky

Kniha: Prístupy zabezpečovania životného minima obyvateľov vo vybraných krajinách Európskej únie a v Sloven - Ján Košta
Katalógové číslo: 465413
Ušetríte až 0,82 € z bežnej ceny 20,00
A navyše získate 19 vernostných bodov
19,18
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Prístupy zabezpečovania životného minima obyvateľov vo vybraných krajinách Európskej únie a v Sloven

Životné minimum, garantovaný minimálny príjem, minimálna mzda a priemerná mzda, to sú hlavné sociálno-ekonomické kategórie diskutované v tejto publikácii, a to vo vzájomných súvislostiach. Centrálnou kategóriou je práve životné minimum, ktoré má v niektorých skúmaných krajinách EÚ formu garantovaného minimálneho príjmu. Zvýšenú pozornosť analyzovaným kategóriám je potrebné venovať tak z doterajšieho sociálno-ekonomického vývoja na Slovensku, ktorý potvrdzuje zaostávanie príjmov tých najchudobnejších členov spoločnosti odkázaných na pomoc v hmotnej núdzi, ako aj z hľadiska súvisiacich cieľov stanovených v Európskom pilieri sociálnych práv z roku 2017 a ich realizácii. Publikácia prináša nielen teoretické východiská, ale aj praktické riešenia, ako postupovať ďalej pri znižovaní počtu ľudí, ktorí sa ocitli v pasci závislosti na sociálnych dávkach, resp. v pasci chudoby. Autori v nej upozornili aj na širšie sociálne a ekonomické súvislosti, ktoré by mali príslušné politiky a nástroje pri podpore ľudí v hmotnej núdzi rešpektovať, aby vymanenie sa z chudoby hlavne ľudí v produktívnom veku malo dlhodobejší charakter. Publikácia je príspevkom do spoločenskej diskusie o pálčivých sociálnych problémoch na Slovensku s využitím poznatkov celého radu krajín EÚ.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
465413
Názov
Prístupy zabezpečovania životného minima obyvateľo
EAN/ISBN
9788022419680
Forma
Brožovaná
Autor
Ján Košta
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022
Rozsah
284
Rozmer
169×239
Hmotnosť
0,48
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
4%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Prístupy zabezpečovania životného minima obyvateľov vo vybraných krajinách Európskej únie a v Sloven zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.