Zástup

Basma Abd al-Azíz

OZ Brak2022 SVK Slovensky

Kniha: Zástup - Basma Abd al-Azíz
Katalógové číslo: 451222
Ušetríte až 1,70 € z bežnej ceny 12,90
A navyše získate 11 vernostných bodov
11,20
Do Vianoc: ÁNO
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Zástup

V surrealistickej, ale známej vízii súčasného Egypta sa po neúspešnom ľudovom povstaní dostáva k moci centralizovaná moc známa ako Brána. Občania musia získať povolenie od Brány, aby si mohli vybaviť aj tie najzákladnejšie každodenné záležitosti, no Brána sa nikdy neotvorí a rad pred ňou sa predlžuje. Občania zo všetkých spoločenských vrstiev sa miešajú a čakajú na slnku: revolučný novinár, šejk, chudobná žena, ktorá sa obáva o zdravie svojej dcéry, a dokonca aj brat bezpečnostného dôstojníka zabitého pri zrážkach s protestujúcimi. Medzi nimi je aj Jahjá, muž, ktorý bol postrelený počas udalostí a čaká na povolenie od Brány, aby mu odstránili guľku z tela. Jahjov zdravotný stav sa neustále zhoršuje, no úradníci mu na každom kroku odmietajú pomôcť a aktívne popierajú samotnú existenciu guľky.

Egyptská autorka Basma Abd al-Azíz je známa svojou kritikou vládneho útlaku v rodnom Egypte. Pôsobí aj ako psychiatrička, ktorá sa špecializuje na liečenie obetí mučenia. Spisovateľka predstavuje nový a svieži ženský hlas v arabskom žurnalizme a pravidelne prispieva do novín al-Šurúk. Za zbierku poviedok získala v roku 2008 Sawiris Cultural Award.

„Zástup je prirovnávaný k západným klasikám, ako sú 1984 Georgea Orwella a Proces od Franza Kafku. Predstavuje novú vlnu dystopickej a surrealistickej fikcie od spisovateľov z Blízkeho východu, ktorí sa vyrovnávajú s chaotickými dôsledkami a hrozným sklamaním z arabskej jari.“ – The New York Times

„Účinná kritika autoritárstva… Ľudia si vždy nájdu spôsob, ako takým či onakým spôsobom ovládať iných ľudí, ak im to vyhovuje. Možno, že po vydaní knihy Zástup si z toho postupne vezmú ponaučenie.“ – NP

„Hoci ide o román, ak sledujete udalosti v dnešnom Egypte, nie je ďaleko od pravdy. Odvážny počin.“ – New York Post

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
451222
Názov
Zástup
EAN/ISBN
9788089921591
Forma
Pevná
Autor
Basma Abd al-Azíz
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022
Rozsah
248
Rozmer
135×210
Hmotnosť
0,29
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Zástup zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.