Milan Rastislav Štefánik ako symbol

Peter Macho

VEDA2019 SVK Slovensky

Kniha: Milan Rastislav Štefánik ako symbol - Peter Macho
Katalógové číslo: 389698
Ušetríte až 0,66 € z bežnej ceny 16,00
A navyše získate 15 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Milan Rastislav Štefánik

Milan Rastislav Štefánik

Gen. PhDr. Milan Rastislav Štefánik (* 21. júl 1880, Košariská, Rakúsko-Uhorsko – † 4. máj 1919, Ivanka pri Dunaji, Česk… Zistiť viac...
15,34
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Milan Rastislav Štefánik ako symbol

Milan Rastislav Štefánik patrí k významným historickým osobnostiam Slovenska, ktoré zaujímajú nielen odbornú komunitu historikov, ale pútajú aj záujem širokej verejnosti, dokonca i mládeže. Ľudí fascinuje jeho nevšedný život, každodenné zápasy, úspechy i prehry, jeho životné lásky; dokážu s prstom na mape sledovať jeho cestovateľské výkony, dokonca sú medzi nami aj takí, ktorí pohodlné hľadanie na mape zamenili za skutočné poznanie a zážitky a vydali sa po stopách M. R. Štefánika do ďalekých, napriek globalizácii pre nás ešte stále málo dostupných a exotických krajín.

Štefánik láka aj dnes mnohých, je (či aspoň môže byť) vzorom, lebo v rámci slovenskej spoločnosti bol naozaj prvolezcom v mnohých sférach ľudskej činnosti. Stelesňuje človeka, ktorý sa nepoddáva okolnostiam a tlaku, ale práve on sa snaží svoje okolie, ľudí, spoločnosť ovplyvňovať, pretvárať. Stal sa symbolom v mnohých oblastiach života, na ktorý sa mnohí odvolávajú.

Autor zozbieral mnohé historické mýty i udalosti týkajúce sa Štefánika, ktoré si každý interpretoval po svojom a preto sú výpoveďou skôr o samotných ľuďoch, než o Štefánikovi. Kde je však pravda?

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
389698
Názov
Milan Rastislav Štefánik ako symbol
EAN/ISBN
9788022417853
Forma
Pevná
Autor
Peter Macho
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019
Rozsah
288
Rozmer
165×240
Hmotnosť
0,61
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
4%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Milan Rastislav Štefánik ako symbol zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.