Lišiak a ja: Príbeh nezvyčajného priateľstva

Príbeh nezvyčajného priateľstva

Catherine Raven

IKAR2023/09 SVK Slovensky

Kniha: Lišiak a ja: Príbeh nezvyčajného priateľstva - Príbeh nezvyčajného priateľstva - 1. vydanie - Catherine Raven
Od lišiaka sa naučila to najdôležitejšie o samote: v spojení s prírodou nikdy nie sme sami
Katalógové číslo: 470118
Ušetríte až 2,61 € z bežnej ceny 19,90
A navyše získate 17 vernostných bodov
17,29
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Lišiak a ja: Príbeh nezvyčajného priateľstva

Príbeh nezvyčajného priateľstva

Pozoruhodný príbeh o priateľstve, vnútornom raste, vyrovnávaní sa s nevyhnutou stratou a o tom, ako takúto stratu môžeme premeniť na niečo zmysluplné

Keď autorka získala doktorát z biológie, postavila si domček na odľahlom pozemku v Montane. Svoje obydlie vnímala len ako prestupnú stanicu, kým nazbiera odvahu a bude sa uchádzať o „skutočné zamestnanie“, ktoré by jej pomohlo prekonať fyzickú aj emocionálnu izoláciu a zapadnúť do spoločnosti. Medzitým viedla on-line vyučovanie a zároveň dochádzala za študentmi do neďalekého Yellowstonského národného parku. Jedného dňa si uvedomila, že každé popoludnie v rovnakom čase chodí na jej pozemok lišiak, ktorý vyzerá, akoby mal prašivinu. Bol to jej prvý návštevník, a tak si vytiahla kempingovú stoličku, sadla si k lišiakovi najbližšie, ako sa odvážila, a začala mu čítať Malého princa. Prírodovedné vzdelanie ju naučilo, že zvieratám nemáme pripisovať ľudské vlastnosti, no postupne spoznala lišiakovu povahu a stali sa z nich priatelia. Od lišiaka sa naučila to najdôležitejšie o samote: v spojení s prírodou nikdy nie sme sami.

Kniha je aktuálne podobenstvo o samote a prijatí a zároveň nadčasové svedectvo ženy pohrúženej do prírody, ktoré vám navždy zmení pohľad na svet.

Catherine Raven pracovala ako strážkyňa v národných parkoch Glacier, Mount Rainier, North Cascades, Voyageurs a Yellowstone. Získala doktorát z biológie na Montanskej štátnej univerzite a tituly zo zoológie a z botaniky na Montanskej univerzite, je členkou spoločností Mensa a Sigma Xi. Môžete ju nájsť v lišiakovom údolí pri tom, ako z jarkov vytrháva burinu.

Z anglického originálu preložil Vladislav Gális.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
470118
Názov
Lišiak a ja: Príbeh nezvyčajného priateľstva
Podnázov
Príbeh nezvyčajného priateľstva
EAN/ISBN
9788055189253
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Catherine Raven
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2023/09
Rozsah
376
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Lišiak a ja: Príbeh nezvyčajného priateľstva zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.