UZZ 2/2020 Zákon o konkurze a reštrukturalizácii

SVK Slovensky Poradca podnikateľa2020

Kniha: UZZ 2/2020 Zákon o konkurze a reštrukturalizácii
Katalógové číslo: 384770 viac »
Ušetríte až 0,92 € z bežnej ceny 5,30
A navyše získate 4 vernostné body
4,38
Na dopyt, preveríme dostupnosť
U dodávateľa

Kniha: UZZ 2/2020 Zákon o konkurze a reštrukturalizácii

Zákon o konkurze a reštrukturalizácii podľa právneho stavu k 16. 1. 2020 (Úplné znenia zákonov 2/2020). Úplné znenie zákona č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturalizácii Po zmene zákonom č. 390/2019 Z. z.: Cieľom úpravy je nadviazať na § 75h Obchodného zákonníka a súčasne zjednodušiť predkladaciu povinnosť likvidátora ustanoveného zo zoznamu správcov pri podávaní návrhu na vyhlásenie konkurzu. Precizuje sa aj lehota, v ktorej je súd povinný vyhlásiť na majetok dlžníka konkurz alebo rozhodnúť o zastavení konkurzného konania pre nedostatok majetku. Ak súd na základe návrhu likvidátora ustanoveného zo zoznamu správcov vyhlási konkurz, do funkcie správcu ustanoví tohto likvidátora. Precizuje sa, že neuplatnením zabezpečovacieho práva v základnej prihlasovacej lehote nastávajú len procesné dôsledky spočívajúce v tom, že v priebehu konkurzu zabezpečený veriteľ prichádza o možnosť uplatňovať procesné oprávnenia vyplývajúce zo zákona nositeľom zabezpečovacieho práva. Jednou z okolností, s ktorou sa predkladateľ musí vyrovnať pri vyhlásení konkurzu, je aj tá, aký vplyv vyhlásený konkurz bude mať na možnosť pokračovať v prebiehajúcich súdnych konaniach. Tie môžu byť pasívne (úpadca je žalovaný napr. na plnenie) alebo aktívne (úpadca je žalobcom a žaluje na plnenie). Nová právna úprava má za cieľ vyjasniť situáciu s prerušenými konaniami skôr a efektívnejšie. Správca má možnosť z vlastnej iniciatívy podať návrh na pokračovanie v konaní do prvej schôdze veriteľov, resp. do uplynutia lehoty určenej vo výzve súdu, ktorého konanie bolo prerušené. Lehotu by mal súd určiť s ohľadom na počty aktívnych, príp. pasívnych sporov úpadcu. Ak správca neprevezme prebiehajúci spor, súd, ktorého konanie bolo prerušené, vezme na zreteľ vyjadrenie dlžníka. Ak sa dlžník nevyjadrí alebo nebude súhlasiť s pokračovaním, súd konanie zastaví. § 177 ods. 2 a 4 sa upravuje tak, aby v prípade vyhlásenia konkurzu na majetok vybraných finančných inštitúcií (bánk či obchodníkov s cennými papiermi) dostala uznesenie o vyhlásení konkurzu aj Rada pre riešenie krízových situácií, čo je adekvátne na to, aby bola podrobne informovaná o vyhlásení konkurzu aj v prípadoch, keď samotný návrh na vyhlásenie konkurzu nepodala Rada pre riešenie krízových situácií, ale príslušný orgán dohľadu alebo nútený správca po predchádzajúcom súhlase príslušného orgánu dohľadu.
Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
384770
Názov
UZZ 2/2020 Zákon o konkurze a reštrukturalizácii
EAN/ISBN
8584113063210
Forma
Brožovaná
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020
Rozsah
104
Rozmer
148×210
Hmotnosť
0,10
Stav
U dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
20%
Zľava
17%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
UZZ 2/2020 Zákon o konkurze a reštrukturalizácii zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.