Najlepší záujem dieťaťa

ako hodnotové kritérium pri rozhodovaní v konaniach vo veciach starostlivosti súdu o maloletých

Alexandra Löwy

C. H. Beck2022/03 SVK Slovensky

Kniha: Najlepší záujem dieťaťa - ako hodnotové kritérium pri rozhodovaní v konaniach vo veciach starostlivosti súdu o maloletých - Alexandra Löwy
Katalógové číslo: 434176
Ušetríte až 0,89 € z bežnej ceny 29,00
A navyše získate 28 vernostných bodov
28,11
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Najlepší záujem dieťaťa

ako hodnotové kritérium pri rozhodovaní v konaniach vo veciach starostlivosti súdu o maloletých

Kritérium najlepšieho záujmu maloletého má svoje dominantné postavenie v rodinnoprávnych veciach, t. j. takých, ktoré sú v rovine hmotného práva regulované v našich vnútroštátnych podmienkach predovšetkým zákonom o rodine, a v procesnom režime sa premietajú v konaniach podľa Civilného mimosporového poriadku.

Predkladané dielo má za cieľ analyzovať pojem najlepšieho záujmu maloletého dieťaťa vo sfére súkromnoprávnych vzťahov s dôrazom na riešenie širokého spektra právnych otázok, t. j. najmä ako samotná hmotnoprávna úprava reflektuje na potrebu ochrany maloletého ako slabšieho, ohrozenejšieho druhu subjektu súkromnoprávnych vzťahov a či aj napriek nastaveniu takejto ochrany je toto v kontexte postavenia maloletého dostačujúce. Autori uvedené analyzujú v konaní o určenie otcovstva, v konaní o návrat dieťaťa do cudziny pri jeho neoprávnenom premiestnení alebo zadržaní.

Kolektiv autorů

Beata Swanová, Koromház Peter, Demjanovič Daniel, Vaněk Radim, Klincová Zuzana, Sedliak Vladimír, Raková Karin, Lucia Danišovičová, Burajová Barbora, Karkošková Slávka, Marica Pirošíková, Čipková Tamara, Rubisová Ivana, Mátejová Alena, Ivana Zmeková, Lila Bronislava Pavelková

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
434176
Názov
Najlepší záujem dieťaťa
Podnázov
ako hodnotové kritérium pri rozhodovaní v konaniac
EAN/ISBN
9788082320124
Forma
Brožovaná
Autor
Alexandra Löwy
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/03
Rozsah
264
Rozmer
140×224
Hmotnosť
0,40
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
3%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Najlepší záujem dieťaťa zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.