Daň z príjmov zo závislej činnosti 2020

Jozef MihálKO & KA spol. s r.o.2019 SVK slovensky

Kniha: Daň z príjmov zo závislej činnosti 2020 - Jozef Mihál
16,61
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 380633
Ušetríte až 3,19 € z bežnej ceny 19,80
A navyše získate 16 vernostných bodov

Kniha: Daň z príjmov zo závislej činnosti 2020

Kniha je praktickou príručkou, ktorá vám pomôže v orientácii v stále zložitejšom zákone o dani z príjmov. Kniha nepokrýva svojim výkladom celý zákon ale len tie časti, ktoré sa týkajú príjmov zo závislej činnosti - vzťahuje sa teda na príjmy zamestnancov a ich zdanenie a s tým súvisiace povinnosti zamestnávateľov. V knihe nájdete množstvo príkladov, je z pera skúseného autora a obľúbeného lektora, napísaná typickým zrozumiteľným jazykom a je určená ľuďom bez právnického vzdelania. V prvej kapitole nájdete prehľad legislatívnych zmien pre rok 2020 v zákone o dani z príjmov, týkajúcich sa závislej činnosti. Druhá kapitola obsahuje výklad používaných pojmov ako napríklad daňový rezident a nerezident, zamestnanec a zamestnávateľ, základ dane, prepočítací kurz, zaokrúhľovanie... Dôležitá tretia kapitola popisuje príjmy zo závislej činnosti - zdaniteľné a ďalej príjmy ktoré nie sú predmetom dane a podrobne i príjmy oslobodené od dane. Štvrtá, piata, šiesta a siedma kapitola komentujú jednotlivé nezdaniteľné časti, ktorými si zamestnanec môže znížiť základ dane. Ďalšie dve kapitoly sú dôležité pre uplatnenie nároku zamestnanca na daňový bonus na deti a na zaplatené úroky. Jedenásta a dvanásta kapitola sú praktickými návodmi pre zamestnávateľa a výpočet preddavkov na daň, respektíve vykonanie ročného zúčtovania. Obsahom trinástej kapitoly sú povinnosti zamestnanca (najmä pri preukazovaní svojich nárokov) a povinnosti zamestnávateľa (napríklad pri oprave chýb). Špecifická štrnásta kapitola je zaujímavá najmä pre spoločníkov s.r.o., je to komentár k zdaneniu podielov na zisku. Predposledná kapitola popisuje možnosti venovania 2% dane na "osobitné účely" a posledná 16.-ta kapitola je zoznamom mzdových veličín, aby ste to všetko mali poruke.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
380633
Názov
Daň z príjmov zo závislej činnosti 2020
EAN/ISBN
9788099950031
Forma
Brožovaná
Autor
Jozef Mihál
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019
Rozsah
162
Rozmer
148×210
Hmotnosť
0,26
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
16%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Daň z príjmov zo závislej činnosti 2020 zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.