Pojem krízy v environmentálnom myslení

Richard Sťahel

Iris SK2019 SVK Slovensky

Kniha: Pojem krízy v environmentálnom myslení - Richard Sťahel
Katalógové číslo: 361840
Ušetríte až 1,33 € z bežnej ceny 11,90
A navyše získate 10 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Modrá planéta - zelené čítanie

Modrá planéta - zelené čítanie

Naša krásna modrá planéta trpí! Je nutné zvoniť na poplach! A nie je už neskoro?Buďme optimistickí a verme, že čo sme v… Zistiť viac...
10,57
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Pojem krízy v environmentálnom myslení

Environmentálne myslenie sa konštituovalo v 20. storočí a zaznamenalo veľký rozmach predovšetkým v jeho druhej polovici. Vzniklo v rámci reflexie javov, ktoré sa v 60. rokoch minulého storočia začali označovať pojmom ekologickej a neskôr aj environmentálnej krízy. Zhoršovanie stavu životného prostredia upriamilo pozornosť humanitných a spoločenských vied na problematiku, ktorá bola dlho mimo centra ich záujmu, teda dovtedy nereflektované environmentálne predpoklady a aspekty ľudskej kultúry, civilizácie, morálky, práva, ale aj politickej, hospodárskej a sociálnej organizácie spoločnosti. Cieľom tejto práce je teda prispieť k objasneniu toho, aké významy pojem ekologickej či environmentálnej krízy nadobudol v environmentálnom myslení približne za polstoročie jeho používania a identifikovať, ktoré významové aspekty v ňom pretrvávajú z minulosti a ktoré sú nové, špecifické práve pre environmentálne myslenie, ktorého vznik je s pojmom krízy bezprostredne spojený.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
361840
Názov
Pojem krízy v environmentálnom myslení
EAN/ISBN
9788082000385
Forma
Pevná
Autor
Richard Sťahel
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019
Rozsah
384
Rozmer
148×210
Hmotnosť
0,33
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Pojem krízy v environmentálnom myslení zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.