Šesť stupňov: Posledné varovanie

Rozhodnutia, ktoré určia budúcnosť Zeme

Mark Lynas

Premedia2020/10 SVK Slovensky

Kniha: Šesť stupňov: Posledné varovanie - Rozhodnutia, ktoré určia budúcnosť Zeme - Mark Lynas
Túto knihu nemožno ignorovať! Toto je naše posledné varovanie!
Katalógové číslo: 398655
Ušetríte až 1,83 € z bežnej ceny 13,95
A navyše získate 12 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Modrá planéta - zelené čítanie

Modrá planéta - zelené čítanie

Naša krásna modrá planéta trpí! Je nutné zvoniť na poplach! A nie je už neskoro?Buďme optimistickí a verme, že čo sme v… Zistiť viac...
12,12
Do Vianoc: ÁNO
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Šesť stupňov: Posledné varovanie

Rozhodnutia, ktoré určia budúcnosť Zeme

Keď pred trinástimi rokmi Mark Lynas napísal prvú knihu na tému, čo nás čaká pri globálnom oteplení od jedného po šesť stupňov, netušil, že mnohé predpovede, ktoré sa mali odohrať do polovice nášho storočia, sa naplnia v priebehu dekády. Aj preto namiesto aktualizovanej verzie napísal úplne novú knihu, ktorá dokazuje, že pri súčasnom stave klímy je poctivým postojom byť alarmistom.

Mark Lynas precízne zaznamenáva najnovšie klimatologické poznatky a skúma, aké smerovanie sme určili našej planéte. Stupeň za stupňom mapuje potenciálne následky globálneho otepľovania a následnej klimatickej katastrofy. Pri oteplení o jeden stupeň oproti svetu pred priemyselnou revolúciou to je svet, v ktorom momentálne žijeme obrovské lesné požiare spaľujú Kaliforniu a Austráliu, kým hrôzostrašné hurikány ničia pobrežné mestá. Pri oteplení o dva stupne sa roztopí polárna čiapka a z trópov zmiznú koralové útesy. Oteplenie o tri stupne spôsobí, že ľudstvu sa začnú míňať zdroje potravy a miliónom ľudí bude hroziť umieranie od hladu. Keď bude teplejšie o štyri stupne, veľké časti Zeme budú pre ľudí neobývateľné a miliardy ľudí sa stanú klimatickými utečencami. Oteplenie o päť stupňov bude znamenať, že Zem bude horúcejšia než kedykoľvek za uplynulých 55 miliónov rokov, kým pri oteplení o šesť stupňov zasiahne planétu bezprecedentné hromadné vymieranie druhov a ohrozený bude samotný život na Zemi. Týmto stupňujúcim sa následkom sa stále môžeme vyhnúť, ale zostáva nám čoraz menej času. Ak máme zachrániť koralové útesy a arktické ľadovce, do desiatich rokov musíme do veľkej miery prestať spaľovať fosílne palivá. Ak to nedokážeme, riskujeme, že prekročíme bod zlomu, za ktorým sa klimatický chaos vymkne ľudstvu spod kontroly.

Túto knihu nemožno ignorovať. Naozaj je to naše posledné varovanie.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
398655
Názov
Šesť stupňov: Posledné varovanie
Podnázov
Rozhodnutia, ktoré určia budúcnosť Zeme
EAN/ISBN
9788081598661
Forma
Pevná
Autor
Mark Lynas
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/10
Rozsah
312
Rozmer
150×230
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Šesť stupňov: Posledné varovanie zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.