Vražda Rogera Ackroyda

Agatha Christie

Slovenský spisovateľ2018/04 SVK Slovensky

Kniha: Vražda Rogera Ackroyda - 1. vydanie - Agatha Christie
Katalógové číslo: 329172
Séria kníh: Kráľovná anglickej detektívky
Kráľovná anglickej detektívky
Titul je zaradený v tejto sérii
9,68

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Vražda Rogera Ackroyda

Detektívny román Vražda Rogera Ackroyda, ktorý po prvýkrát vyšiel  v júni 1926, je považovaný za jeden z najskvelejších románov vynikajúcej a nenapodobiteľnej spisovateľky Agathy Christie. Je to majstrovské dielo, v poradí tretí román, v ktorom sa stretávame so slávnym detektívom Herculom Poirotom. V roku 2013 vyhlásila Britská Asociácia autorov kriminálnych románov Vraždu Rogera Ackroyda za najlepšiu detektívku všetkých čias. 

Belgický detektív na dôchodku Hercule Poirot prichádza bývať do dediny King's Abbot v blízkosti sídla Rogera Ackroyda, jeho priateľa, ktorého stretol v Londýne. Rozhodne sa tu usadiť na dôchodok a venovať sa záhradníčeniu. V dedine nájdu mŕtvu bohatú vdovu, pani Ferrarsovú. Miestny lekár a sused Hercula Poirota, doktor Sheppard, skonštatuje, že sa jedná o samovraždu. Jej smrť znepokojí jej snúbenca Rogera Ackroyda, bohatého podnikateľa a vdovca, ktorý poznal jej tajomstvo. Zdôverila sa mu, že otrávila svojho prvého manžela a že ju niekto vydiera. Pred smrťou mu však napísala list na rozlúčku, v ktorom odhalila záhadného vydierača. No Ackroyd zomiera skôr ako list dočíta, prebodnutý odzadu v obľúbenom kresle vo svojej pracovni.        

Hercule Poirot musí zabudnúť na záhradku a vyriešiť vraždu priateľa. 

© 2018 Literama


Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
329172
Názov
Vražda Rogera Ackroyda
EAN/ISBN
9788022020435
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Agatha Christie
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/04
Rozsah
232
Rozmer
130×200 mm
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Vražda Rogera Ackroyda zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.