Finančný manažment podniku

Hussam Musa

SVK Slovensky Belianum2023

Kniha: Finančný manažment podniku - Hussam Musa
Katalógové číslo: 485404 viac »
Ušetríte až 3,61 € z bežnej ceny 21,10
A navyše získate 17 vernostných bodov
17,49
Na dopyt, preveríme dostupnosť
U dodávateľa

Kniha: Finančný manažment podniku

Vysokoškolské skriptá Finančný manažment podniku ponúkajú komplexný prehľad súčasných teoretických prístupov, ale aj metód, techník a nástrojov, ktoré možno využiť pri riešení rôznorodých a často zložitých úloh v rôznych oblastiach finančného riadenia v podmienkach podnikateľskej praxe. V úvode sú prezentované prístupy k vymedzeniu obsahu, úloh a cieľov finančného manažmentu podniku, na ktoré je nutné pozerať sa vo vzájomných súvislostiach s rôznymi súčasťami okolia, v ktorom daný podnik pôsobí. Ďalej sa pozornosť venuje aktuálnym otázkam správy a riadenia podniku (corporate governance), charakterizované sú tradičné i moderné teórie kapitálovej štruktúry, ktoré sú základom rozhodovania o vhodných zdrojoch financovania podniku, a to aj v medzinárodnom kontexte. Nasledujúce kapitoly sa zaoberajú alokáciou finančných zdrojov do jednotlivých zložiek majetku podniku – sústreďujú sa na kapitálové rozpočtovanie, finančné investovanie a riadenie pracovného kapitálu podniku. Osobitná pozornosť je upriamená na riadenie rizík, vybrané aspekty medzinárodného finančného manažmentu podniku, rozdeľovanie výsledku hospodárenia a s ním súvisiacu dividendovú politiku. Publikácia sa venuje aj ďalším otázkam a oblastiam, ktoré sú v súčasnosti vo finančnom riadení významné a aktuálne, a to finančným aspektom spájania podnikov, finančnému plánovaniu a rozpočtovníctvu či stanoveniu hodnoty podniku. Záver prináša nové moderné pohľady na behaviorálne aspekty finančného riadenia, ktoré sa stále viac dostávajú do popredia záujmu akademickej obce i podnikateľskej praxe. Predkladaný učebný text je určený študentom, ktorí už zvládli základy podnikových financií a majú záujem ďalej si prehĺbiť svoje poznatky z oblasti finančného riadenia a rozhodovania na podnikovej úrovni, a to najmä v rámci druhého stupňa inžinierskeho štúdia ekonomického a finančného zamerania, ale samozrejme aj pre ostatných čitateľov so záujmom o problematiku moderného finančného manažmentu podniku.

Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
485404
Názov
Finančný manažment podniku
EAN/ISBN
9788055720456
Forma
Brožovaná
Autor
Hussam Musa
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2023
Rozsah
240
Stav
U dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
17%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Finančný manažment podniku zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.