Budúcnosť geografie

Ako moc a politika vo vesmíre zmenia náš svet

Tim Marshall

SVK Slovensky Premedia2023/10

Kniha: Budúcnosť geografie - Ako moc a politika vo vesmíre zmenia náš svet - Tim Marshall
Katalógové číslo: 481431 viac »
Ušetríte až 3,41 € z bežnej ceny 16,95
A navyše získate 13 vernostných bodov
13,54
Vyexpedujeme do 7 dní
U dodávateľa

Kniha: Budúcnosť geografie

Ako moc a politika vo vesmíre zmenia náš svet

Vesmír: nová hranica, divoké miesto bez zákonov. Už teraz je kľúčový pre komunikáciu, ekonomiku, vojenskú stratégiu a medzinárodné vzťahy na Zemi. Stáva sa najnovšou arénou, ktorú ľudia preskúmajú, využijú – a možno dobyjú. Smerujeme do výšin a svoje mocenské súboje berieme so sebou. Tempo udávajú Čína, USA a Rusko.

Špionážne satelity obiehajúce okolo Mesiaca, kovy z vesmíru v miliardovej hodnote, ľudia na Marse ešte za nášho života. To nie je sci-fi, je to astropolitika. Púšťame sa do nových vesmírnych pretekov – a môžu spôsobiť prevrat v živote na Zemi.

Od územia a zdrojov po satelity, zbrane a strategické oblasti je geopolitika hore na oblohe rovnako dôležitá ako tu dole na zemi. Ak ste niekedy uvažovali, či sa ľudia vrátia na Mesiac, kto bude profitovať z jeho využívania alebo ako môžu vyzerať vesmírne vojny, tu nájdete odpovede.

Táto pútavá kniha so všetkou hĺbkou a dôvtipom, ktoré urobili z Tima Marshalla najobľúbenejšieho britského autora o geopolitike, ukazuje, ako sme sa sem dostali a kam smerujme. Pokrýva rivalitu veľmocí, technológie, obchod, súboje vo vesmíre a čo to znamená pre nás všetkých na Zemi. Je to zásadný text o moci, politike a budúcnosti ľudstva.

Recenzie

„Fascinujúci a kľúčový pohľad na to, ako nás dokonca aj pri postupe ľudstva hore k poslednej hranici bude ovplyvňovať geografia vesmíru. Marshall to opäť dokázal!“

– Lewis Dartnell, autor knihy Pôvod

„Marshall nás svojím typickým štýlom – a pekelne šikovným perom – berie na veľmi príjemnú, závratne podnetnú a technologicky vierohodnú jazdu po teréne slnečného priestoru. Závidím. Toto je kniha, ktorú by som si prial napísať. Našťastie som si ju mohol prečítať.“

– Everett Dolman, profesor komparatívnych vojenských štúdií a stratégie, vojenské letectvo USA

„Mrazivé, prenikavé skúmanie politických a vojenských dôsledkov našej prítomnosti vo vesmíre.“

– Brian Clegg, autor knihy Posledná hranica

„Astropolitika je slovo, o ktorom som si nikdy nemyslela, že sa dostane do môjho slovníka – ale táto fascinujúca kniha ma dostala.“

– Becky Smethurstová, astrofyzička na Oxfordskej univerzite a autorka knihy Stručné dejiny čiernych dier

„Ak je vesmír našou budúcnosťou, táto naliehavá kniha odhaľuje hrozbu, že ho odovzdáme do rúk vojnových štváčov, plutokratov a dobyvateľov rovnako nenásytných, ako sú tí na Zemi. Tim Marshall nám ukazuje, prečo sa musíme pozrieť hore – a rýchlo.“

– Tom Burgis, autor knihy Kleptokracia

Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
481431
Názov
Budúcnosť geografie
Podnázov
Ako moc a politika vo vesmíre zmenia náš svet
EAN/ISBN
9788082421869
Forma
Pevná
Autor
Tim Marshall
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2023/10
Rozsah
232
Rozmer
150×230
Stav
U dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
20%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Budúcnosť geografie zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.