Čierny krásavec – ilustrované vydanie

Anna Sewell

SVK Slovensky Stonožka2023/10

Kniha: Čierny krásavec – ilustrované vydanie - 1. vydanie - Anna Sewell
Katalógové číslo: 473100 viac »
Ušetríte až 4,20 € z bežnej ceny 19,90
A navyše získate 15 vernostných bodov
15,70
Vyexpedujeme do 7 dní
U dodávateľa

Kniha: Čierny krásavec – ilustrované vydanie

Nové vydanie klasického príbehu s nádhernými ilustráciami

Tento čarovný príbeh statočného koňa vo viktoriánskej Británii uchvátil a nadchol niekoľko generácií čitateľov. Vráťte sa späť v čase a pozrite sa na svet pokojnými a trpezlivými očami Čierneho krásavca, ktorý si užíva radosti a znáša príkoria koní v 19. storočí. Nové vydanie klasického príbehu Anny Sewellovej nádherne ilustroval Christian Birmingham. Rozprávanie Čierneho krásavca je rovnako svieže ako v roku 1877, keď sa prvýkrát dostalo do rúk čitateľom. Zoznámte sa so súcitnými hrdinami aj s bezcitnými ničomníkmi, s ktorými sa Krásavec stretol počas svojho života, no skúste sa najmä vžiť do toho, aké je to byť koňom – cválať po mäkučkej tráve a počuť láskavé slovo v ťažkých časoch. Tento príbeh vo vás zostane do konca života.

„Ľudia sú rôzni, niektorí sú dobrí a ohľaduplní ako náš pán a slúžiť im je pre každého koňa výsada, lenže iní sú zlí a krutí a takí by nikdy nemali vlastniť koňa ani psa... Verím, že sa dostaneš do dobrých rúk. Kôň však nikdy nevie, kto ho kúpi alebo na ňom bude jazdiť. Zakaždým je to náhoda, no aj tak ti vravím, odvádzaj čo najlepšiu robotu, nech je to kdekoľvek, a dbaj na svoju dobrú povesť.“

ANNA SEWELL sa narodila v roku 1820 v Great Yarmouth, meste na východnom pobreží Anglicka. Ako štrnásťročná sa vážne zranila a do konca života chodila o barlách. Cestovať mohla len v koči, vďaka čomu v nej vzklíčila doživotná láska ku koňom a záujem o ich blaho. K napísaniu Čierneho krásavca ju viedla snaha dotknúť sa sŕdc ľudí, ktorých životy boli nejakým spôsobom späté s koňmi, a zmeniť ich zmýšľanie tak, aby mali na mysli blaho všetkých zvierat zverených do ich starostlivosti.

Autorka zomrela len niekoľko mesiacov po vyjdení svojej jedinej knihy, nikdy sa teda nedozvedela, aký úspech zaznamenala, ani to, ako pomohla vydláždiť cestu, ktorá viedla k zrodu prvých zákonov na ochranu zvierat. Čierny krásavec je dnes podľa odhadovaných päťdesiatich miliónov predaných výtlačkov po celom svete najobľúbenejším príbehom o zvieratách všetkých čias.

CHRISTIAN BIRMINGHAM je kritikmi ospevovaný ilustrátor, ktorý získal za svoju prácu niekoľko cien a nominácií. V roku 1991 s vyznamenaním dokončil štúdium grafického dizajnu na Exeter College of Art and Design so zameraním na ilustrácie. Inšpirovaný obrazmi Degasa, Stubbsa a Munningsa vášnivo rád kreslí kone.

Z anglického originálu preložila Eva Budjačová.

Pre čitateľov od 10 rokov.

Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
473100
Názov
Čierny krásavec – ilustrované vydanie
EAN/ISBN
9788055190594
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Anna Sewell
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2023/10
Rozsah
208
Rozmer
242×205×27 mm
Hmotnosť
0,93
Stav
U dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
21%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Čierny krásavec – ilustrované vydanie zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.