Používatelia jazyka, jazykovedci a kodifikácia

Alexandra Jarošová

VEDA2022 SVK Slovensky

Kniha: Používatelia jazyka, jazykovedci a kodifikácia - Alexandra Jarošová
Katalógové číslo: 469711
A navyše získate 10 vernostných bodov
10,00
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Používatelia jazyka, jazykovedci a kodifikácia

Práca ukazuje Slovník súčasného slovenského jazyka z pohľadu kodifikácie. Pre slovenské spisovnojazykové prostredie, v ktorom tento slovník vzniká (doteraz vyšli štyri zväzky), je príznačné uplatňovanie protichodných kodifikačných postojov ku konceptom používateľ jazyka, norma a spisovnosť. Text čitateľovi priblíži, ako k nim pristupuje autorsko-redaktorský kolektív slovníka aj ako sa dané východiská premietajú do jeho lexikografickej praxe, napr. pri určovaní príslušnosti slov k jednotlivým typom nespisovnej lexiky alebo pri spracúvaní anglicizmov. Priestor dostanú aj postoje používateľov. Čitateľ sa tiež dozvie, akú úlohu pri zisťovaní normy hrá frekvencia jazykových prostriedkov a akú ohľad na ich fungovanie v diferencovaných komunikačných prostrediach. V tejto súvislosti práca nemohla obísť fakt, že eróziu komunikačných noriem vo verejnom prostredí sprevádza akceptácia, až preferencia verbálnej agresie.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
469711
Názov
Používatelia jazyka, jazykovedci a kodifikácia
EAN/ISBN
9788022419857
Forma
Brožovaná
Autor
Alexandra Jarošová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022
Rozsah
124
Rozmer
150×210
Hmotnosť
0,18
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
0%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Používatelia jazyka, jazykovedci a kodifikácia zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.