Príkaz na zmrazenie

Skutočný príbeh o praní špinavých peňazí, vražde a úniku pred hnevom Vladimira Putina

Bill Browder

N Press2023 SVK Slovensky

Kniha: Príkaz na zmrazenie - Skutočný príbeh o praní špinavých peňazí, vražde a úniku pred hnevom Vladimira Putina - Bill Browder
Katalógové číslo: 464121
Ušetríte až 2,17 € z bežnej ceny 17,90
A navyše získate 15 vernostných bodov
15,73
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Príkaz na zmrazenie

Skutočný príbeh o praní špinavých peňazí, vražde a úniku pred hnevom Vladimira Putina

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa Putin plietol do amerických volieb, bol Magnitského zákon.

Po úspechu svojej prvej knihy sa Bill Browder vracia s ďalším strhujúcim trilerom, v ktorom opisuje, ako sa stal úhlavným nepriateľom Vladimira Putina preto, lebo odhalil pranie špinavých peňazí v hodnote stoviek miliárd dolárov, a ako Putin odstránil každého, kto sa mu postavil do cesty.

Keď mladého ruského právnika Sergeja Magnitského, ktorý pracoval pre Browdera, ubili na smrť v moskovskom väzení, Browderovým životným poslaním sa stalo vystopovať jeho vrahov a zabezpečiť, aby zvíťazila spravodlivosť. Prvým krokom misie bolo odhaliť, kto stojí za schémou daňového podvodu, ktorého obeťou bol práve Magnitskij. Autor s kolegami sledovali, ako peniaze prúdia z Ruska cez Pobaltie a Cyprus až do západnej Európy a Ameriky, no zostali šokovaní, keď zistili, že zo zločinu profituje aj Vladimir Putin.

Hneď ako orgány činné v trestnom konaní vydali príkaz na zmrazenie majetku, Putinova pomsta na seba nenechala dlho čakať. Začal Browdera a jeho kolegov prenasledovať, vraždil ich ruských spojencov a spojil sa s niekoľkými prominentnými právnikmi a politikmi v USA, ktorí mali zabezpečiť jeho likvidáciu. Práve Browderova kampaň zameraná na odhalenie Putinovej korupcie bola dôvodom zásahu Ruska v amerických prezidentských voľbách v roku 2016.

Kniha Príkaz na zmrazenie je napínavý príbeh o tom, ako sa človek dokáže postaviť bezohľadnému darebákovi a jednému z najnebezpečnejších mužov na svete – a vyhrať.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
464121
Názov
Príkaz na zmrazenie
Podnázov
Skutočný príbeh o praní špinavých peňazí, vražde a
EAN/ISBN
9788082301413
Forma
Pevná
Autor
Bill Browder
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2023
Rozsah
368
Rozmer
140×215
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
12%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Príkaz na zmrazenie zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.