Kniha Mexická vlna Maxim E. Matkin | kníhkupectvo Literama.sk

Mexická vlna

Maxim E. MatkinSLOVART • 2005/01SK slovensky

Kniha : Mexická vlna
Katalógové číslo: 45774
NEDOSTUPNÉ: titul nie je objedanteľný

Kniha: Mexická vlna

Mexická vlna je najsmutnejšia a najkrajšia Matkinova kniha. Ako prvé dve aj tretí Matkinov román si mohli čitatelia na pokračovanie čítať skôr, než vyšli knižne: Polnočný denník (2002) vychádzal na internete, Láska je chyba v programe (2004) tak ako Mexická vlna v dennej tlači. Na rozdiel od prvých dvoch kníh sú však hlavné postavy tri – súrodenci Tereza a Henry a ich nevlastná sestra Verona, kvôli ktorej otec odišiel od rodiny. Napriek tomu sú však priateľmi. Mexická vlna je iná aj tým, že sa odohráva na Slovensku, aj tým, že hrdinov sledujeme v skutočne epickom rozpätí vyše dvoch desaťročí. Nájdeme v nej otrasné detské svetríky, zväzarmovské krúžky, koridory a štrnganie kľúčov na námestí, únos prezidentovho syna, zmarené referendum a rozdelenie republiky, zverejnenie zoznamov ŠtB, ale aj vstup do Európskej únie a postup Artmedie do Ligy majstrov… Ešte omnoho viac tvorí kulisy príbehov trojice súrodencov, len málo veselého v láske, v práci, v živote… Všetko však vyvažuje Matkinov ironický nadhľad a nesporný zmysel pre čierny humor.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
45774
Názov
Mexická vlna
EAN/ISBN
9788080850746
Autor
Maxim E. Matkin
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2005/01
Rozsah
182
Rozmer
135×210×15
Hmotnosť
0,27
Stav
neurčené
Zľava
0%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Hodnotenie 3.7 z 5

5  
66.7%
 (2)
4  
0.0%
 (0)
3  
0.0%
 (0)
2  
0.0%
 (0)
1  
33.3%
 (1)
Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Flambar 21.04.2013 18:17:23

Je tiež o láske, s nádychom erotiky, a tak trocha smutnejšia. Pri čítaní obsahu knihy som mal pocit, že viem o čom vlastne celý príbeh je napísaný. Teda od Zoznámenia cez Lásku, Stretnutie s priateľkou, Stretnutie s priateľom, Rande, Bozk, List, Hádku, Všetko doteraz neplatí a Platí všetko doteraz. Autor píše pomerne dosť otvorene, píše neslušné slová, vtipné erotické narážky, či dokonca dosť detailné opisy pohlavného styku. Matkinovi sa opäť podarilo dokázať, že je spisovateľom, ktorý má stále nové nápady a svojou knihou núka nové myšlienky a pohľady na medziľudské vzťahy a lásku ako takú. Matkin týmto dielom musel „rozvíriť hladinu“ u čitateľov, možno aj práve preto sa román stal tak populárnym, lebo rieši bežné, reálne problémy každodenného života, s ktorými sa ľudia stretávajú a práve tým, je toto dielo prístupné pre široký okruh prijímateľov.

167 13.04.2013 10:42:09

Keby som nevedela, že to písal Matkin, tak by som mexickú vlnu asi k nemu nepriradila. To nemení nič na tom, že sa mi páčila, až veľmi. Knihu som mala požičanú, čítala som ju pár rokov dozadu a teraz rozmýšľam, kto z mojich známych ju má, nech si ju znova môžem prečítať. Veľmi pekná kniha.

Martina 08.03.2013 09:16:32

Najhoršia kniha od Matkina, podľa mňa. Chaotická, nezaujimava...prekvapila ma, pretože jeho knihy milujem....