Rok 1918 a potom...

Slovenská spoločnosť na prahu novej éry

Martin Posch

VEDA2022 SVK Slovensky

Kniha: Rok 1918 a potom... - Slovenská spoločnosť na prahu novej éry - Martin Posch
Katalógové číslo: 447603
A navyše získate 15 vernostných bodov
15,00
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Rok 1918 a potom...

Slovenská spoločnosť na prahu novej éry

Vznik Československej republiky a s ním spojený zánik Rakúsko-Uhorska nepochybne patrí medzi zlomové momenty našich dejín. Zásadne ovplyvnil vývoj v celej strednej Európe a taktiež aj spoločnosť v slovenskej časti krajiny. Z ostrakizovanej časti populácie, ktorej jednotlivé elity často narážali na nemožnosť napr. pracovného postupu, sa stali súčasťou jednotného štátotvorného národa. Význam tejto udalosti si primárne uvedomujeme pri okrúhlych výročiach vzniku republiky, avšak často si neuvedomujeme rozsah zmien, ktoré sú spojené s touto udalosťou. Tie boli totiž, pri porovnaní s ostatnými udalosťami našich moderných dejín, bezpredmetné a zasiahli všetky časti spoločnosti. Rok 1918 patrí medzi tzv. osmičkové roky, pričom na rozdiel od väčšiny z nich predstavuje nielen prelomovú, ale aj pozitívnu udalosť. Napriek úspechu, ktorý vytvorenie republiky bezpochyby predstavovalo, sa jej podarilo v nezmenenej podobe vydržať necelých 20 rokov. Vývoj spätý s obdobím tzv. prvej republiky sa na trvalo zapísal do spoločenskej pamäti ako pozitívne obdobie. Toto spomínanie má často nekritickú podobu a do značnej miery ignoruje problematické témy týkajúce sa medzivojnového vývoja v spoločnosti. Publikácia, ktorú práve držíte v rukách, sa pokúša predstaviť celospoločenský vývoj po októbri 1918 a to, aký dosah pozitívny či negatívny, mali jednotlivé udalosti na celú slovenskú spoločnosť.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
447603
Názov
Rok 1918 a potom...
Podnázov
Slovenská spoločnosť na prahu novej éry
EAN/ISBN
9788022419321
Forma
Brožovaná
Autor
Martin Posch
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022
Rozsah
200
Rozmer
160×240
Hmotnosť
0,33
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
0%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Rok 1918 a potom... zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.