Euklides: Základy

EuklidesPERFEKT2022/06 SVK slovensky

Kniha: Euklides: Základy - 1. vydanie - Euklides
40,57
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 441098
Ušetríte až 8,63 € z bežnej ceny 49,20
A navyše získate 40 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

Tieto knihy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia (FPU).AKTUALIZOVANÉ! Tento zoznam bol doplnený a aktuali… Zistiť viac...

Kniha: Euklides: Základy

Na pulty kníhkupectiev sa dostáva prvý slovenský preklad a komentár najslávnejšej knihy s matematickým obsahom v celej histórii matematiky – Euklidovho diela s lakonickým názvom Základy (Stoicheia). Uznávaný starogrécky učenec, mysliteľ a pedagóg Euklides pôsobil okolo roku 300 p. n. l. vo vrcholnej vedeckej a umeleckej inštitúcii vtedajších čias, v „akadémii“ Museion, založenej a prosperujúcej v hlavnom meste egyptskej ríše Alexandrii pod záštitou panovníka Ptolemaia I. (Sotéra). Euklides v Základoch zhrnul, systematicky usporiadal, doplnil, rozvinul a didakticky majstrovským spôsobom prezentoval všetky podstatné vedecké výsledky v matematike, ku ktorým grécka veda dospela v 6. – 4. storočí p. n. l. na báze osvojenia matematických poznatkov starovekých civilizácií Stredomoria a Blízkeho východu a ich pretavenia a prekonania v duchu vlastného pokroku vo filozofii, logike a metodológii vedy. V trinástich kapitolách sú v obsahovej a logickej gradácii zachytené temer všetky originálne prínosy antickej gréckej geometrie, aritmetiky a algebry.

Preklad a autor poznámok: Prof. Ján Čižmár

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
441098
Názov
Euklides: Základy
EAN/ISBN
9788082260314
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Euklides
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/06
Rozsah
728
Rozmer
165×240
Hmotnosť
1,87
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Euklides: Základy zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.