Domáce opatrovanie

Starostlivosť o dlhodobo chorých, imobilných a zomierajúcich v domácnosti

Viliam Dobiáš; Kristína Križanová; Miriam Madunická

Dixit2021/11 SVK Slovensky

Kniha: Domáce opatrovanie - Starostlivosť o dlhodobo chorých, imobilných a zomierajúcich v domácnosti - Viliam Dobiáš; Kristína Križanová; Miriam Madunická
Katalógové číslo: 425616
Ušetríte až 2,53 € z bežnej ceny 20,95
A navyše získate 18 vernostných bodov
18,42
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Domáce opatrovanie

Starostlivosť o dlhodobo chorých, imobilných a zomierajúcich v domácnosti

Domáce opatrovanie je nenahraditeľnou komplexnou pomôckou pre laikov, ktorým sa v rodine náhle vyskytol príbuzný s ochorením vyžadujúcim asistenciu pri základnej starostlivosti o hygienu, výživu, pohyblivosť a napĺňanie životných potrieb.
Kniha je napísaná autorským kolektívom Asociácie sestier a pacientov (ASAP), Kristínou Križanovou, Miriam Madunickou a Máriou Jasenkovou, poprednými odborníčkami v problematike starostlivosti o dlhodobo chorých, imobilných a zomierajúcich, pod vedením známeho špecialistu urgentnej medicíny Viliama Dobiáša tak, aby chorým uľahčila život, zmiernila ťažkosti a ich príbuzným pomohla prekonať rešpekt z nečakanej a neobvyklej situácie.
Obsahom sú jednoduché postupy, ako zvládnuť polohovanie, prevenciu preležanín, cievnych a pľúcnych komplikácií, laickú pomoc pri stravovaní, hygiene na posteli chorého a rehabilitácii. Postupy sú doplnené inštruktážnymi fotografiami. Súčasťou obsahu sú kapitoly o rozpoznaní blížiacej sa smrti dospelých a detí s návrhom riešení, starostlivosť o zomierajúcich, ako aj odlišnosti prvej pomoci pri stavoch vyskytujúcich sa u dlhodobo chorých, imobilných a zomierajúcich.
V knihe nájdete aj spôsoby, ako upraviť byt starších ľudí s dôrazom na prevenciu vzniku úrazov. Dôležité sú adresáre pomocných štátnych a súkromných inštitúcií a stručné opisy legislatívy so zameraním na možnosti, jednotlivé zákony a vyhlášky, ktoré môžu chorým a ich príbuzným pomôcť.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
425616
Názov
Domáce opatrovanie
Podnázov
Starostlivosť o dlhodobo chorých, imobilných a zom
EAN/ISBN
9788089662371
Forma
Neviazaná, bez prebalu, lesklá
Autor
Viliam Dobiáš; Kristína Križanová; Miriam Madunická
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/11
Rozsah
208
Rozmer
155×237 mm
Hmotnosť
0,55
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
12%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Domáce opatrovanie zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.