Chanel: Príbeh ikonickej módnej značky

Unikátny obrazový sprievodca históriou módnej značky Chanel

Emma Baxter-Wright

IKAR2022/02 SVK Slovensky

Kniha: Chanel: Príbeh ikonickej módnej značky - Unikátny obrazový sprievodca históriou módnej značky Chanel - 1. vydanie - Emma Baxter-Wright
Katalógové číslo: 422411
Séria kníh: História módy do vrecka
História módy do vrecka
Titul je zaradený v tejto sérii
13,24

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Chanel: Príbeh ikonickej módnej značky

Unikátny obrazový sprievodca históriou módnej značky Chanel

Gabrielle „Coco“ Chanelová bola výnimočná a provokujúca žena, ktorá prvá pochopila postavenie módnej návrhárky ako novodobej celebrity. Šikovne prepojila svoju profesiu a svoj životný príbeh, brutálne zmenila minulosť, neraz radikálne upravila pravdu a verejnosti predostrela výsledný obraz seba ako vzoru pre budúcu celosvetovú značku. Všetko, čo robila, podčiarkoval jej komplikovaný osobný život, ktorý mal vždy vplyv na jej prácu. Postupne sa stala vplyvnou návrhárkou, milenkou aj spolupracovníčkou, ktorá hladko prechádzala cestičkou medzi vysokou spoločnosťou a avantgardnými umeleckými kruhmi.

Coco Chanelová má na konte niektoré z najinovatívnejších módnych kreácií sveta, napríklad malé čierne šaty, sako z buklé, umelé perly a dvojfarebné dámske lodičky. Chanelová využila príležitosť a dala ženám presne to, čo chceli, tesne predtým, než si to samy uvedomili. Na základe mužského šatníka vytvorila energický štýl a poskytla ženám demokratický spôsob obliekania, ktorý v konečnom dôsledku priniesol slobodu, rovnosť a nenápadný klasicizmus.

Kniha oslavuje život a dielo tejto neobyčajne vplyvnej návrhárky a sleduje jej cestu za úspechom zo skromných pomerov až po globálny fenomén značky, ktorá svoje pole pôsobnosti rozšírila aj o parfumy, šperky a doplnky. Dokonca aj dnes, štyridsať rokov po smrti, zostáva Coco neodmysliteľným symbolom módneho domu Chanel.

Z anglického originálu preložila Marína Gálisová.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
422411
Názov
Chanel: Príbeh ikonickej módnej značky
Podnázov
Unikátny obrazový sprievodca históriou módnej znač
EAN/ISBN
9788055179902
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Emma Baxter-Wright
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/02
Rozsah
160
Rozmer
180×125×15 mm
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Chanel: Príbeh ikonickej módnej značky zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.