Teória ošetrovateľstva

Učebnica pre študentov ošetrovateľstva

Dana Farkašová

Osveta2021/10 SVK Slovensky

Kniha: Teória ošetrovateľstva - Učebnica pre študentov ošetrovateľstva - Dana Farkašová
Katalógové číslo: 419643
Ušetríte až 0,98 € z bežnej ceny 12,00
A navyše získate 11 vernostných bodov
11,02
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Teória ošetrovateľstva

Učebnica pre študentov ošetrovateľstva

Povolanie sestra od čias Florence Nightingaleovej prešlo mnohými zmenami. V priebehu desaťročí sa nemenila len uniforma sestier, ale najmä náplň ich činnosti. Sestra je odborník a rovnocenný partner v zdravotníckom tíme. Je erudovaná a schopná kriticky myslieť a rozhodovať sa. Je nenahraditeľná v posudzovaní a uspokojovaní potrieb pacienta, je aktívna vo zvyšovaní jeho sebestačnosti či v edukácii. Avšak vždy musí myslieť na to, že jej rozhodnutie sa už nedá vrátiť späť, veď ide o zdravie človeka, o jeho život.
Profesionálne skúsenosti s ošetrovaním chorých doma i v zahraničí, pedagogické a manažérske skúsenosti a najmä vplyv významných odborníkov z oblasti medicíny, s ktorými som spolupracovala, ma priviedli k poznaniu, že sestry by mali získať nielen veľa odborných vedomostí, ale musia nadobudnúť aj precízne zručnosti. A čo je nemenej dôležité, musia byť empatické a konať morálne. Potrebné je, aby sestra cítila osobnú zodpovednosť voči svojim pacientom a ich rodine, aby to bolo pre ňu motivujúce a aby vnímala potrebu ďalej odborne rásť.
Obsah tejto učebnice nie je vyčerpávajúci, ale ponúka teoretické východiská, vysvetľuje princípy a naznačuje fungovanie ošetrovateľskej praxe. Dovolím si vysloviť želanie, aby sa učebnica stala cenným sprievodcom sestier pri štúdiu a pomohla im načerpať nielen vedomosti, ale viedla i k hlbšiemu zamysleniu.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
419643
Názov
Teória ošetrovateľstva
Podnázov
Učebnica pre študentov ošetrovateľstva
EAN/ISBN
9788080635039
Forma
Brožovaná
Autor
Dana Farkašová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/10
Rozsah
361
Rozmer
148×210
Hmotnosť
0,45
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
8%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Teória ošetrovateľstva zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.