Správne trestanie na Slovensku a v európskom priestore - Judikatúra - Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Správne trestanie na Slovensku a v európskom priestore - Judikatúra

Judikatúra

Jozef Milučký • EUROKÓDEX • 2021/04SK slovensky

Kniha : Správne trestanie na Slovensku a v európskom priestore - Judikatúra - Judikatúra
Kúpiť
49,48
Katalógové číslo: 410103
Ušetríte až 5,52 € z bežnej ceny 55,00
A navyše získate 49 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Správne trestanie na Slovensku a v európskom priestore - Judikatúra

Judikatúra

Publikácia sa snaží svojím obsahom veľmi citlivo reagovať na potreby aplikačnej praxe a ponúknuť čitateľovi široké spektrum veľmi zaujímavých sankčných rozhodnutí prijatých správnym kolégiom Najvyššieho súdu Slovenskej republiky a aj Súdnym dvorom Európskej únie a Európskym súdom pre ľudské práva. Predkladané judikáty sa týkajú rozsiahlej problematiky správnych deliktov z rôznych oblastí verejnej správy. V mnohých judikátoch a ich dôvodoch je možné nájsť vhodnú interpretačnú pomôcku i pre rozhodovacie procesy jednak v oblasti rozhodovania vo verejnej správe, ako i v správnom súdnom konaní. Publikácia obsahuje skutočnú judikatúru Najvyššieho súdu Slovenskej republiky, sú tu zaradené iba tie sankčné rozhodnutia,ktoré prešli kvalifikovaným judikatúrnym procesom na najvyššom súde. Predmetná judikatúra je zaradená do určitých systematických celkov z dôvodu jej lepšej prehľadnosti. Predkladané judikáty predstavujú ustálenú rozhodovaciu prax a po prijatí Správneho súdneho poriadku (zákon č. 162/2015 Z. z.), ktorý nadobudol účinnosť 1. júla 2016, mnohé rozhodnutia môžu byť inšpiráciou a zároveň významnou pomôckou nielen pre rozhodovacie procesy vo verejnej správe, ale i pre podanie napr. žalobyvo veciach správneho trestania, ako i kasačnej sťažnosti v správnom súdnom konaní. Autori do tejto publikácie okrem rozhodnutí správneho kolégia NS SR zaradili aj najvýznamnejšie rozsudky Súdneho dvora Európskej únie a Európskeho súdu pre ľudské práva v oblasti správneho trestania. Ide o logický krok vzhľadom na to, že tieto dva kľúčové európskesúdy túto oblasť svojimi judikátmi aktívne kreujú na základe skutkových okolností,ktoré sa odohrávajú v jednotlivých európskych krajinách. Inými slovami, aspoň základný prehľad o prelomových judikátoch týchto dvoch súdov bude veľkou devízou kohokoľvek,kto sa s oblasťou správneho trestania stretne vo vnútroštátnom kontexte. Publikácia obsahuje 86 veľmi zaujímavých sankčných rozhodnutí prijatých správnym kolégiom Najvyššieho súdu Slovenskej republiky a aj Súdnym dvorom Európskej únie a Európskym súdom pre ľudské práva.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
410103
Názov
Správne trestanie na Slovensku a v európskom pries
Podnázov
Judikatúra
EAN/ISBN
9788081550997
Forma
Pevná
Autor
Jozef Milučký
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/04
Rozsah
808
Rozmer
170×240
Hmotnosť
1,29
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
10%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Správne trestanie na Slovensku a v európskom priestore - Judikatúra zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.