Urgentná medicína

prednemocničná, nemocničná, pre dospelých a deti

Viliam Dobiáš

SVK Slovensky Osveta2021/04

Kniha: Urgentná medicína - prednemocničná, nemocničná, pre dospelých a deti - Viliam Dobiáš
Katalógové číslo: 408680 viac »
A navyše získate 50 vernostných bodov
50,98
Vyexpedujeme do 7 dní
U dodávateľa

Kniha: Urgentná medicína

prednemocničná, nemocničná, pre dospelých a deti

Jednotlivé kapitoly napísali odborníci, ktorí s urgentnou medicínou žijú v trvalom pracovnom pomere i s nadčasmi. Poznajú medzinárodné odporúčania aj situácie, keď sa nimi nedá celkom spoľahlivo riadiť pre problémy personálne, materiálne, organizačné a pre lokálne zvláštnosti na úrovni rôznych charakteristík pacientov a nadriadených. Najznámejšie svetové učebnice vydávané v mnohých doplnených vydaniach píšu profesori, ktorí majú síce ohromné vedomosti a na konte kvantá publikácií, ale pacienta sa dotýkajú len nepriamo rukami zdravotníckych záchranárov, sestier, medikov, sekundárnych lekárov a konziliárov. Spoluautori tejto učebnice sú lekári z praxe, ktorí nemajú čas na písanie, ale robia aktívnu medicínu vlastným mozgom a rukami. Ich mená možno nie sú také známe, ale komukoľvek z nich by som zveril seba i najbližšiu rodinu. Kniha neobsahuje všetko, čo by sme mali v rámci urgentnej medicíny vedieť, nie je dokonalá. Ale všetci sme sa nažili, aby bola čo najlepšia. V súčasnosti u nás vznikajú urgentné príjmy, no lepšie by bolo, keby to boli oddelenia urgentnej me- dicíny. Príjem a liečba je rozdiel. Samostatné odborné ambulancie na jednej chodbe netvoria oddelenie urgentnej medicíny. Ambíciou tejto učebnice je, aby poskytla informácie o najčastejších diagnózach v rámci akútnej medicíny pre dospelých, ale aj pre pediatrickú populáciu, pretože nie je možné, aby všetky akútne a kritické pediatrické stavi úrazové aj neúrazové - boli smerované výlučne do štyroch pediatrických centier v rámci Slovenska. Dru- hým zámerom je, aby doplnila erudíciu z urgentnej medicíny špecialistom z iných špecializácií. S potešením sme pozorovali, že predchádzajúce dve vydania sa vy- skytovali v ambulanciách záchrannej zdravotnej služby. Budeme sa tešiť, ak sa toto 3. vydanie začne objavovať častejšie na poličkách oddelení urgentnej medicíny v nemocniciach.
Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
408680
Názov
Urgentná medicína
Podnázov
prednemocničná, nemocničná, pre dospelých a deti
EAN/ISBN
9788080634995
Forma
Pevná
Autor
Viliam Dobiáš
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/04
Rozsah
1137
Rozmer
170×240
Hmotnosť
2,06
Stav
U dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
15%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Urgentná medicína zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.