Kde hľadať pevný bod v meniacom sa svete? Myseľ ako objekt - Martin Takáč Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Kde hľadať pevný bod v meniacom sa svete?

Myseľ ako objekt

Martin Takáčabsynt/Kalligram2020 SVK slovensky

Kniha: Kde hľadať pevný bod v meniacom sa svete? - Myseľ ako objekt - Martin Takáč
8,67
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 398665
Ušetríte až 1,32 € z bežnej ceny 9,99
A navyše získate 8 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

Tento zoznam bol doplnený a aktualizovaný 21. septembra 2021 a obsahuje tituly, ktoré boli vydané s podporou FPU (dáta z… Zistiť viac...

Kniha: Kde hľadať pevný bod v meniacom sa svete?

Myseľ ako objekt

Fascinuje nás veda, ľudská myseľ i vedecký pokrok. Žasneme nad tým, koľko toho dokážeme. A stále chceme viac. Nemali by sme však radšej spomaliť? Nevymklo sa nám to všetko z rúk? Technológie začínajú žiť vlastným životom naberajú vlastnú dynamiku i zotrvačnosť a my im rýchlo prestávame rozumieť. Komplikovanosť zosieťovaného sveta presahuje naše predstavy a okolo nás vzniká inteligencia vyššej úrovne, niečo ako mravenisko. Čo sa však v tejto situácii deje s uvedomením a slobodou jednotlivca? Martin Takáč, ktorý sa profesijne venuje počítačovým simuláciám ľudskej mysle a spolupracuje aj na projekte vývoja digitálnych ľudí sa vo svojej eseji Myseľ ako objekt zameriava na to, ako rozumieme (či nerozumieme) svetu, ktorý sami tvoríme. Budeme schopní zachovať si naďalej ľudskosť i samostatné myslenie? Nemali by sme spomaliť, aby sme jasne vnímali hranicu medzi ľudským a umelým, aby sme ochránili ľudskú integritu a dôstojnosť aj vo svete, v ktorom technológie budú vedieť čítať naše myšlienky? Naše obmedzenia, naša iracionálnosť, pomalosť a omylnosť, aj to z nás predsa robí ľudí. Martin Takáč hľadá nový mýtus, nové obrazy, ktoré pre nás budú vnútorným zdrojom v dobe rýchlych a ťažko pochopiteľných zmien sveta i nás samých. Skica Martina Takáča Myseľ ako objekt je pätnástym zväzkom edície Skica, ktorú prináša Vydavateľstvo Absynt pod značkou Kalligram.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
398665
Názov
Kde hľadať pevný bod v meniacom sa svete?
Podnázov
Myseľ ako objekt
EAN/ISBN
9788089916962
Forma
Brožovaná
Autor
Martin Takáč
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020
Rozsah
137
Rozmer
140×230
Hmotnosť
0,24
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Kde hľadať pevný bod v meniacom sa svete? zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.