Tridsaťtri - Kjersti A. Skomsvold Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Tridsaťtri

Kjersti A. SkomsvoldPremedia • 2020/09SK slovensky

Kniha : Tridsaťtri
Do Vianoc: ÁNO
Kúpiť
7,41
Úprimne vyrozprávaný príbeh o vnútornom svete mladej ženy, o živote a smrti
Katalógové číslo: 397491
Ušetríte až 1,54 € z bežnej ceny 8,95
A navyše získate 7 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Tridsaťtri

Jedna žena, dvaja muži, jedno dieťa. V takomto krehkom vesmíre krúži rozprávačka príbehu učiteľka matematiky s chorými pľúcami. K. miluje Ferdinanda, ktorý viac nevládal žiť, ale aj Samuela, ktorý sa zamotal do nekonečného kriketového zápasu. Neustále uvažuje o jednom aj o druhom mužovi, o svojom zdravotnom stave, matematike a o túžbe po dieťati. Práve oslávila 33 rokov a hľadá odpoveď na otázku, čo je vlastne láska a či má dosť síl a odvahy na to, aby sa postarala o potomka.

Veľká nádej mladej nórskej literatúry Kjersti A. Skomsvold rozpráva v tomto nezvyčajne intenzívnom románe s osviežujúcou a až brutálnou úprimnosťou o vnútornom svete mladej ženy, o živote a smrti.

„Surreálna a strhujúca kniha o živote, smrti a láske... Inšpirovaná klasikmi ako Per Olof Enquist či Samuel Beckett, jedna z tých výnimočných kníh, v ktorej pri každom čítaní nájdete niečo nové.“ VG

Úryvok z obsahu knihy

Vonia mydlom. Často zosmutniem, keď spoznám nejakú vôňu, ako keď som bola malá a zabárala som nos do maminých šiat. Vyjdeme do ulíc, ako do ulíc vychádzali ľudia stáročia pred nami, no napriek tomu máme pocit, že sme jedineční. Okolo nás prebehne akýsi pes a ja si všimnem, že Samuel sa v okamihu zmení a zmení sa ešte viac, keď pes vzápätí prejde okolo policajta. Rozprávam Samuelovi, že v tom bielom drese on i ostatní hráči vyzerali, akoby ušli z psychiatrie, a že som chcela byť tým chlapíkom v búdke, ktorý počíta body. To som vraj pokojne mohla, nemusela som si odsadnúť až za strom. Odvetím, že aj odtiaľ to bolo pekné, pretože mi stromy pripomínali jeho a okrem toho som mala výhľad na krvavý západ slnka.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
397491
Názov
Tridsaťtri
EAN/ISBN
9788081596599
Forma
Brožovaná
Autor
Kjersti A. Skomsvold
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/09
Rozsah
104
Rozmer
130×200
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
17%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Tridsaťtri zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.