Adolphe Appia - Dielo živého umenia - Miloš Mistrík Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Adolphe Appia - Dielo živého umenia

Adolphe Appia

Miloš MistríkVEDA2020 SVK slovensky

Kniha: Adolphe Appia - Dielo živého umenia - Adolphe Appia - Miloš Mistrík
13,28
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 394816
Ušetríte až 0,72 € z bežnej ceny 14,00
A navyše získate 13 vernostných bodov

Kniha: Adolphe Appia - Dielo živého umenia

Adolphe Appia

Adolphe Appia (1862 - 1928) bol švajčiarsky mysliteľ a vizionár, jeden z prvých, ktorí zásadne prispeli k reforme divadla na začiatku 20. storočia. Vyšiel z obdivu k operným drámam Richarda Wagnera, ale neskôr dospel ku kritickému odmietnutiu toho, ako ich inscenovali vtedajšie divadlá. Po stretnutí s Émilom Jaques-Dalcrozom a jeho pohybovou rytmikou začal tvoriť abstraktné scénografické rytmické priestory. Analyzoval vzťah hudby, herca a scény v divadelnej syntéze a vďaka svojim netradičným estetickým názorom a novým pohľadom načrtol originálnu predstavu živého divadla budúcnosti. Vždy sa cítil hlavne ako umelec, režisér a scénograf, ale v dôsledku svojich prevratných umeleckých názorov, v ktorých predbehol dobu, ale aj kvôli vlastnej ostýchavosti sa nedokázal presadiť v prevádzkovom mechanizme vtedajších scén, a tak dosiahol iba málo javiskových realizácií. Avšak napísal viacero zásadných kníh a štúdií a nakreslil množstvo skíc,ktorými vyjadril svoje predstavy, a tie mali a stále majú významný vplyv na moderné divadlo. Kniha Dielo živého umenia (L´Oeuvre d´art vivant, 1921) je jeho poslednou väčšou písomnou prácou. Autorom doslovu je Denis Bablet (1930 - 1992), vynikajúci francúzsky historik a znalec Appiovho diela.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
394816
Názov
Adolphe Appia - Dielo živého umenia
Podnázov
Adolphe Appia
EAN/ISBN
9788022418102
Forma
Pevná
Autor
Miloš Mistrík
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020
Rozsah
208
Rozmer
170×240
Hmotnosť
0,50
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
5%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Adolphe Appia - Dielo živého umenia zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.