Herbár alebo príroda vo vašej kuchyni

Jaroslava Bednářová

FORTUNA LIBRI2019/04 SVK Slovensky

Kniha: Herbár alebo príroda vo vašej kuchyni - 1. vydanie - Jaroslava Bednářová
Katalógové číslo: 360382
15,90

Na dopyt
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Herbár alebo príroda vo vašej kuchyni

Rastliny ako jedlo, rastliny ako liek – táto nevšedná kniha vás presvedčí o tom, že tieto dve spojenia neodmysliteľne patria k sebe. 

Mnohých z vás určite prekvapí, že: 

KOZONOHA HOSTCOVÁ nie je iba nepríjemná burina v záhrade, ale aj tradičný liek s diuretickými a krv čistiacimi účinkami, ktorý chválila už slávna abatiša Hildegarda z Bingenu. Navyše si na nej môžeme pochutiť v polievke, vo fašírkach alebo v nátierke.

MELÓN nepatrí iba do žalúdka, ale slúži aj ako skrášľovací prostriedok na tvár „škaredých slečien, pretože prirodzene krásne to nepotrebujú“, ako hovorí P. O. Mattioli, autor známeho herbára.

CHMEĽ nie je iba zásadná surovina do piva alebo pre farmaceutický a kozmetický priemysel, ale kedysi sa mladé chmeľové výhonky na jar predávali na trhoch a pripravovali ako špargľa.

MALINY odporúčal na liečenie rozličných neduhov už autor prvého slovenského Zelinkára Juraj Fándly a v prvej slovenskej kuchárskej knihe ich s obľubou používal aj Ján Babilon a neskôr i Terézia Vansová. 

ĎATELINA nie je iba krmovina, ale aj surovina na kvetový med či súčasť chutnej zdravej polievky.

Keď sa pretne svet starých apatiekarov a lekárov so svetom kuchárov, botanikov a maliarskych majstrov, výsledkom je kniha pre všetkých maškrtníkov a zároveň ctiteľov rastlinnej ríše.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
360382
Názov
Herbár alebo príroda vo vašej kuchyni
EAN/ISBN
9788081428265
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Jaroslava Bednářová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019/04
Edícia
Fortuna Praxis
Rozsah
328
Rozmer
165×235 mm
Hmotnosť
0,77
Stav
Na dopyt
Sadzba DPH
10%
Zľava
20%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Herbár alebo príroda vo vašej kuchyni zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.