Kniha Filozofia v budoári Donatien A. F. de Sade, markíz | kníhkupectvo Literama.sk

Filozofia v budoári

Donatien A. F. de Sade, markízMarenčin PT • 1996SK slovensky

Kniha : Filozofia v budoári
Katalógové číslo: 35360
NEDOSTUPNÉ: titul nie je objedanteľný

Kniha: Filozofia v budoári

Výber z filozofických statí jednej z najkontroverznejších postáv francúzskej a svetovej literatúry: D.A.F. Markíza de Sade (1740-1814), je prvým pokusom priblížiť slovenskému čitateľovi túto nevšednú osobnosť cez filozofické úvahy roztrúsené po celom jeho literárnom diele. Kniha okrem Sadových textov obsahuje niekoľko pozoruhodných pohľadov na Sada a jeho dielo (André Breton, Paul Eluard, Georges Bataille, Annie Le Brun, J.J. Brochier) ako aj jeho životopis, ktorý napísal Maurice Heine na základe autentických dokumentov. Čitateľ nájde v knihe zhrnuté Sadove názory, často šokujúce a rúhavé, mnohé z nich vyše dvesto rokov tabuizované, cenzurované a zakazované, pohoršujúce a poburujúce, ale i burcujúce a buričské, od ktorých sa často takzvaná "dobrá spoločnosť" dodnes s odporom odvracia, volajúc znovu a znovu po cenzúre.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
35360
Názov
Filozofia v budoári
EAN/ISBN
9788096702664
Autor
Donatien A. F. de Sade, markíz
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
1996
Rozsah
182
Rozmer
135×215×10
Hmotnosť
0,22
Stav
neurčené
Zľava
0%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Filozofia v budoári zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.