Ježiš Kristus a apoštol Pavol vo filozofii Barucha Spinozu

Teodor Münz

Petrus2022 SVK Slovensky

Kniha: Ježiš Kristus a apoštol Pavol vo filozofii Barucha Spinozu - Teodor Münz
Katalógové číslo: 442638
Ušetríte až 1,45 € z bežnej ceny 12,99
A navyše získate 11 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

AKTUALIZOVANÉ! Tento zoznam bol doplnený a aktualizovaný 15. marca 2023 a obsahuje tituly, ktoré boli vydané s podporou… Zistiť viac...
11,54
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Ježiš Kristus a apoštol Pavol vo filozofii Barucha Spinozu

Významný slovenský filozof a prekladateľ odborník na dejiny slovenskej a nemeckej filozofie. Vyštudoval Filozofickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Od roku 1950 bol pracovníkom Filozofického ústavu SAV. Vo svojej tvorbe sa zaoberal dejinami slovenskej filozofie, najmä osvietenskej a náboženskej a teóriou poznania. Je prekladateľom diel z nemeckej filozofie (Kant, Hegel, Feuerbach, Nietzsche a i.) Je nositeľom Zlatej medaily SAV (1996), v roku 2008 mu Univerzita P. J. Šafárika v Košiciach udelila čestný doktorát.

Vo svojej najnovšej práci uvádza témy, ktoré sú na Slovensku ešte málo známe. Málo sa vie o Benediktovi Baruchovi Spinozovi a ešte menej o jeho vzťahu k Ježišovi Kristovi a apoštolovi Pavlovi. Spinoza bol významným filozofom 17. storočia a jeho najväčším počinom bolo, že nebeského Boha zniesol na zem a za boha prehlásil prírodu. Aj jeho Ježiš Kristus bol ústami tohto boha a jeho skúmaniu neunikol mu ani apoštol Pavol, ktorým sa Spinoza významne inšpiroval. Teodor Münz sa Baruchovi Spinozovi s prestávkami venoval celý život a na tejto knihe pracoval intenzívne tri roky. Vychádza v edícii IDEA.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
442638
Názov
Ježiš Kristus a apoštol Pavol vo filozofii Barucha
EAN/ISBN
9788089913800
Forma
Pevná
Autor
Teodor Münz
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022
Rozsah
152
Rozmer
130×215
Hmotnosť
0,38
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Ježiš Kristus a apoštol Pavol vo filozofii Barucha Spinozu zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.