Utajovaná história slovenskej kuchyne

Bol Kolumbus klamár?

Róbert IhringAB - KONZULT2019/01 SVK slovensky

Kniha: Utajovaná história slovenskej kuchyne - Bol Kolumbus klamár? - 1. vydanie - Róbert Ihring
9,22
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 352562
Ušetríte až 1,78 € z bežnej ceny 11,00
A navyše získate 9 vernostných bodov

Kniha: Utajovaná história slovenskej kuchyne

Bol Kolumbus klamár?

Mnohí dnes už vedia a iní zase tušia, že stará história Slovanov, našich predkov i Slovenska bola úplne iná ako sa píše v učebniciach. Ani to nie je žiadnym tajomstvom, že aj história Uhorska a starých Maďarov bola iná, ako to tvrdia oficiálne maďarské, a žiaľ i naše učebnice. Ani legendárny svätý Štefan, na ktorého sú Maďari takí pyšní, by nikdy nebol bez Slovákov kráľom Uhorska, atď. Málokto ale vie, že aj dejiny gastronómie v Uhorsku, a teda aj na Slovensku boli úplne iné, ako je to popísané v múdrych knihách. Ako sa teda stravovali naši predkovia obyčajný ľud a šľachta? Ako vznikli mnohé u nás obľúbené recepty? Tradície, maškrty a aj unikátne recepty. Skade sa zobrali na Slovensku moriaky ešte pred objavením Ameriky? Bol Krištof Kolumbus klamár? Priniesli kukuricu, fazuľu, tekvicu ap. do Európy až španielski moreplavci? Viete, že svetoznáma maďarská klobása je vlastne slovenský vynález? Viete, že aj u nás na Slovensku sa zbierali, jedli a aj exportovali do sveta najdrahšie huby sveta? Prečo nie sme pyšní na našu domácu slovenskú kuchyňu? Len ju nepoznáme alebo nemáme dostatok národného sebavedomia? Prvá kniha o aristológii v slovenčine, bohato farebne ilustrovaná.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
352562
Názov
Utajovaná história slovenskej kuchyne
Podnázov
Bol Kolumbus klamár?
EAN/ISBN
9788080792770
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Róbert Ihring
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019/01
Rozsah
280
Rozmer
210x300
Hmotnosť
1,20
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
16%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Utajovaná história slovenskej kuchyne zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.