Frekvenčný slovník hovorenej slovenčiny na báze Slovenského hovoreného korpusu

na báze Slovenského hovoreného korpusu

Katarína Gajdošová; Mária Šimková

SVK Slovensky VEDA2018/11

Kniha: Frekvenčný slovník hovorenej slovenčiny na báze Slovenského hovoreného korpusu - na báze Slovenského hovoreného korpusu - Katarína Gajdošová; Mária Šimková
Katalógové číslo: 351193 viac »
Ušetríte až 1,77 € z bežnej ceny 25,00
A navyše získate 23 vernostných bodov
23,23
Na dopyt, preveríme dostupnosť
U dodávateľa

Kniha: Frekvenčný slovník hovorenej slovenčiny na báze Slovenského hovoreného korpusu

na báze Slovenského hovoreného korpusu

Frekvenčný slovník hovorenej slovenčiny na báze Slovenského hovoreného korpusu predstavuje prvé samostatné spracovanie výskytov slov a spojení v ústnej podobe štandardnej slovenčiny. Kolektív autorov z JÚĽŠ SAV v ňom nadväzuje na Frekvenčný slovník slovenčiny na báze Slovenského národného korpusu (Bratislava, 2017), v ktorom sú spracované výskyty slov v písaných textoch. Obidva slovníky tak poskytujú celistvý obraz o najpoužívanejšej časti slovnej zásoby súčasnej slovenčiny. Vo Frekvenčnom slovníku hovorenej slovenčiny sa nachádzajú výskyty slov a spojení slov v prehovoroch rôzneho druhu z celého územia Slovenska, ktoré sú spracované v Slovenskom hovorenom korpuse v rozsahu takmer 6,6 mil. textových jednotiek. Frekvenčný slovník obsahuje takmer 10 000 najfrekventovanejších slov usporiadaných podľa absolútnej frekvencie, podľa priemernej redukovanej frekvencie a podľa abecedy s rozšírenými frekvenčnými údajmi. V ďalších častiach sa nachádzajú frekvenčné zoznamy dvoj-, troj- a štvorslovných spojení slov, frekvenčné zoznamy slov použitých v osobitných komunikačných situáciách, skratiek a značiek, frekvenčné zoznamy grafém, slovných druhov a štruktúrnych značiek používaných v Slovenskom hovorenom korpuse.
Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
351193
Názov
Frekvenčný slovník hovorenej slovenčiny na báze Sl
Podnázov
na báze Slovenského hovoreného korpusu
EAN/ISBN
9788022416788
Forma
Viazaná
Autor
Katarína Gajdošová; Mária Šimková
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/11
Rozsah
414
Rozmer
215x300
Hmotnosť
1,31
Stav
U dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
7%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Frekvenčný slovník hovorenej slovenčiny na báze Slovenského hovoreného korpusu zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.