Maskáčové príbehy

Bohdan Cagáň

PRO2018/06 SVK Slovensky

Kniha: Maskáčové príbehy - 1. vydanie - Bohdan Cagáň
Katalógové číslo: 337224
Ušetríte až 1,60 € z bežnej ceny 9,90
A navyše získate 8 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Knihy spisovateľov z Horného ponitria

Knihy spisovateľov z Horného ponitria

Ak radi siahnete po knihe autora zo svojho regiónu, alebo ste len zvedaví na spisovateľov zo svojho okolia, prinášame Vá… Zistiť viac...
8,30
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Maskáčové príbehy

Kto nevojenčil, nie je chlap! dalo sa počuť v našich končinách dobrú stovku rokov. Pretože sa našli aj pochybovači, nuž toto tvrdenie vyvolávalo vášnivé diskusie a aj dnes sú na vojenskú službu rôzne pohľady.

Jeden z posledných účastníkov tohto populárneho folklóru Bohdan Cagáň debutuje novelou s témou povinnej vojenskej služby z obdobia jej ukončovania pred poldruha desaťročím.

Zážitky z vojenčiny bývajú často zdrojom bizarných príhod. V knihe je ich autenticita umocnená priamym rozprávaním, ktoré je vtipné a dynamické. Mnohé situácie sa odohrávajú predovšetkým v dialógoch jednotlivých účastníkov vojenskej služby. Autor zručne narába s napätím, ale aj s iróniou a humorom a pritom textu nechýbajú ani vážne odkazy. Čitateľ tu nájde aj retrospektívne pasáže zamerané na rozvíjajúci sa ľúbostný vzťah rozprávača a jeho spolužiačky z vysokoškolských čias, ktoré tvoria akoby paralelný a v závere zaujímavo vypointovaný príbeh k hlavnému maskáčovému príbehu.

Budúci výsadkári žijú dva životy jeden pod dohľadom veliteľov a druhý v prerušenej línii súkromia. Občas ide o život, občas skončí veľká láska, ale život pokračuje, až do vytúženého civilu. Ukončením povinnej vojenčiny sa uzavrelo niečo, čo rozhodovalo o živote mnohých generácií, niečo, kde sa (vraj) z chlapcov stávali chlapi. Uverí ešte niekto, že realita vyzerala aj takto? Vezmite knihu a presvedčte sa.

Príbehy mladých mužov v maskáčoch dopĺňajú ilustrácie Evy Baloghovej.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
337224
Názov
Maskáčové príbehy
EAN/ISBN
9788089057757
Forma
Pevná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Bohdan Cagáň
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/06
Rozsah
128
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
0,30
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
16%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Maskáčové príbehy zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.