Slovenskí zbojníci / Ako to naozaj bolo

Povesti a iné zvesti / Slovenskí zbojníci

Renáta MatúškováAllegro2017/10 SVK slovensky

Kniha: Slovenskí zbojníci / Ako to naozaj bolo - Povesti a iné zvesti / Slovenskí zbojníci - 1. vydanie - Renáta Matúšková
8,56
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 316848
Ušetríte až 1,84 € z bežnej ceny 10,40
A navyše získate 8 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

AKTUALIZOVANÉ! Tento zoznam bol doplnený a aktualizovaný 9. mája 2022 a obsahuje tituly, ktoré boli vydané s podporou FP… Zistiť viac...

Kniha: Slovenskí zbojníci / Ako to naozaj bolo

Povesti a iné zvesti / Slovenskí zbojníci

Kniha má dve samostatné časti, preto v nej listujte a čítajte ju z oboch strán. Slovenskí zbojníci – povesti a iné zvesti Približuje zbojnícky život, zbojstvá a miesta, kde zbojníci žili a ktoré sa spomínajú v ľudovej slovesnosti. V povestiach sa prelína reálny život doby s nadprirodzenými silami, ktoré dodávajú junákom silu a chránia ich od nebezpečenstva. Testíky sú zábavnou možnosťou zopakovať si všeličo o prečítanom. Fotografie a dobové predmety čitateľa pobavia. Vtipné ilustrácie Juraja Martišku knihu prežiarili jemným humorom. Ako to naozaj bolo – slovenskí zbojníci Významný slovenský historik profesor Matúš Kučera predkladá obraz skutočného života chudobného ľudu v Uhorsku v dobách poznačených povstaniami a nepokojmi. Autor vysvetľuje, prečo sa zrodilo zbojníctvo. V krátenej básni Jána Bottu Smrť Jánošíkova je zobrazený Jánošík ako junák slobody. Básnik opisuje hrdinské skutky, city, osudy poddaných, aj odvahu slovenského národa. Deti potešia ľudové piesne so zbojníckou tematikou.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
316848
Názov
Slovenskí zbojníci / Ako to naozaj bolo
Podnázov
Povesti a iné zvesti / Slovenskí zbojníci
EAN/ISBN
9788097261535
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Poznámka
1. vydanie
Autor
Renáta Matúšková
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2017/10
Rozsah
160
Rozmer
160×195 mm
Hmotnosť
0,50
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Slovenskí zbojníci / Ako to naozaj bolo zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.