Rozprávky Pavla Dobšinského

Pavol Dobšinský

SVK Slovensky IKAR2023/11

Kniha: Rozprávky Pavla Dobšinského - 1. vydanie - Pavol Dobšinský
Katalógové číslo: 486731 viac »
Ušetríte až 5,25 € z bežnej ceny 24,90
A navyše získate 19 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

AKTUALIZOVANÉ 12. apríla 2024! Knihy vydané s podporou FPU (Fondu na podporu umenia). Tieto knihy z verejných zdrojov po… Zistiť viac...
Kolekcia titulov: Knihy vydané s podporou FPU 2024

Knihy vydané s podporou FPU 2024

AKTUALIZOVANÉ 12. apríla 2024! Doplňte si svoje knižničné fondy knihami FPU zaradeného do zoznamu v roku 2024. Nájdete t… Zistiť viac...
19,65
Vyexpedujeme do 7 dní
U dodávateľa

Kniha: Rozprávky Pavla Dobšinského

Rozprávkové dedičstvo v novej, čarokrásnej podobe

Mnoho generácií slovenských detí vďačí Pavlovi Dobšinskému za príbehy, v ktorých statoční šuhaji víťazia nad strigôňmi a drakmi, ľúbezné dievčiny pomáhajú svojim milým v núdzi a chudobní rodičia majú v synoch i dcérach bohatstvo, aké kráľom chýba. V rozprávkových krajinách sa dejú nevídané, neslýchané zázraky: pecúch Janko vzlietne na striebornom tátošíkovi ponad hory, kováčova žena povije dievčatko so zlatou hviezdou na čele, Lomidrevo pošibe medené jabĺčko a hneď z neho vyrastie zámok. Ten svet odkrýva odvekú túžbu nášho ľudu po lepšom, spravodlivejšom živote. „Pán Boh daj šťastia,“ zdravia sa jeho hrdinovia a zlým silám odolávajú najmä múdrosťou a dobrotou srdca. A tak sa im napokon dostane zaslúženej odmeny, zvonec odzvoní šťastný koniec a my sa môžeme radovať spolu s nimi.

Literárne podanie a unikátne ilustrácie, ktoré vytvoril Vladimír Král, prinášajú čitateľom hlboký zážitok a inšpirujú ich, aby z bohatého odkazu Dobšinského rozprávok nanovo čerpali.

Knižné vydanie s grafickou úpravou Mareka Kianičku vychádza s prebalom, vo vysokej polygrafickej kvalite a je ideálnym darčekom do rodinnej knižnice či zberateľským vydaním pre milovníkov slovenských rozprávok.

Pre čitateľov od 12 rokov

Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
486731
Názov
Rozprávky Pavla Dobšinského
EAN/ISBN
9788055191645
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Pavol Dobšinský
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2023/11
Rozsah
264
Rozmer
300×236×34 mm
Hmotnosť
1,59
Stav
U dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
21%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Rozprávky Pavla Dobšinského zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.