Zachráňte svoje črevo, Protiprdkavá kuchárska kniha

Kniha: Zachráňte svoje črevo, Protiprdkavá kuchárska kniha - 1. vydanie - Igor Bukovský, Petra Gálisová, Ivana Mesárošová
Katalógové číslo: 309749 viac »
Kolekcia titulov: Zdravá výživa pre malých aj veľkých

Zdravá výživa pre malých aj veľkých

Výrok - Sme to, čo jeme. - je všeobecne známy a pravdivý do posledného písmenka. Už Hippokrates povedal: „Nech je tvoja… Zistiť viac...
20,40

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Zachráňte svoje črevo, Protiprdkavá kuchárska kniha

Táto kniha vás prekvapí, poučí, zabaví a nasmeruje k lepšiemu tráveniu, imunite a zdraviu.

Nafukovanie, bolesti a kŕče. Reflux, Helicobacter a zápcha. Potravinové senzitivity, intolerancie a alergie. Celiakia, autizmus a Alzheimerova choroba... 

Čo sa to deje? Prečo je týchto problémov v poslednej dobe tak veľa? Ako spolu súvisia a ako ich zvládnuť? 

To všetko vysvetľuje a pomáha riešiť nová kniha dr. Igora Bukovského a jeho kolegýň z AKV

Tvoria ju dokonca dve knihy v jednej – špeciálne limitované vydanie! Teória a prax v jednom obale. 

Teória = informácie, prípady a rady z AKV. Prax = kuchárska kniha s 80 receptami! 


V prvej časti „Zachráňte svoje črevo!“ sa dozviete o svojom tráviacom systéme aj veci, ktoré ste celkom určite ani netušili: 

 • Črevný nervový systém: Prečo vám „zostane jedlo v žalúdku“ a čo s tým? Ako pomáha melatonín pri liečbe tráviacich problémov? Prečo úzkosť a panická porucha pochádza z čreva a čo s tým? 
 • Hlad: Prečo potrebujeme hlad a „škŕkanie v žalúdku“? Ako neustále jedenie v kuse poškodí trávenie, imunitu a celé zdravie? 
 • Črevná mikrobiota: Nový vesmír nášho vesmíru! Kto to je a čo urobil „Rytier s vaginálnym tampónom“? Prečo vzniká dojčenská kolika a ako ju riešiť? Odkiaľ zobrať nevyhnutnú maslovú kyselinu? Pomáha alkohol baktériam? Ktoré baktérie dajú vašim kostiam viac vápnika? „Nevyspaté baktérie“ = problém celého človeka! 
 • Mozog a črevo spolu stále hovoria: Prečo, ako a o čom? Aký to má vplyv na trávenie, imunitu, mentálnu výkonnosť a psychické zdravie? Choroby čreva sú „infekčné“ aj pre mozog! 
 • Reflux: Nový uhol pohľadu vás prekvapí! Lieky „proti kyseline“ nie sú lentilky – dlhodobé užívanie škodí viac, ako sme vôbec tušili! 
 • Helicobacter: Dá sa to zvládnuť aj bez antibiotík? 
 • SIBO: Infekcia čreva, o ktorej sme donedávna netušili – iba ďalšia moderná diagnóza alebo skutočne kritický stav našej civilizácie? Antibiotiká nie sú trvalé riešenie! Podrobný protokol AKV na riešenie SIBO. 
 • Syndróm presakujúceho čreva: Príčina potravinových senzitivít, alergií, porúch imunity a chronického zápalu, ktorý všetko ničí! Špeciálny protokol AKV na hojenie čreva. 
 • Nafukovanie: Spoznajte svoj typ problému – a vyriešte ho s nami. 
 • Zápcha: Môže rozvrátiť celé zdravie a imunitu. Prečo sú laxatíva nebezpečné? Ako riešiť aj tie najzložitejšie stavy? 
 • Syndróm dráždivého/dysfunkčného hrubého čreva: Ste prevažne hnačkový, zápchový alebo zmiešaný typ? Ponúkame vám najlepší spôsob liečby = FODMAP koncept! Táto kapitola všetko vysvetlí a v knihe nájdete aj praktickú pomoc – až 80 receptov s nízkym obsahom problémových FODMAP sacharidov. 
 • Rakovina hrubého čreva a konečníka: Ako sa pripraviť na liečbu a ako zvýšiť svoje šance na vyliečenie? 

„Pôžitok zo sústavného jedla a sústavného trávenia sa zvyčajne končí sústavnými problémami s jedlom a trávením.“ – Dr. Igor Bukovský 

V druhej časti „Protiprdkavá kuchárska kniha“ nájdete: 

 • 80 nízko-FODMAP-ových receptov, ktoré pripravili a dôkladne odskúšali spoluautorky Ivana Mesárošová, MSc a Mgr. Petra Gálisová – toto je prvá slovenská Low-FODMAP kuchárska kniha! 
 • recepty na raňajky, polievky, šaláty, hlavné jedlá, dressingy, omáčky, nátierky a dezerty, ktoré sú nielen zdravé a chutné, ale hlavne pomáhajú riešiť syndróm dráždivého čreva (= nafukovanie, bolesti, kŕče, hnačkové a zápchové stavy) 
 • FODMAP koncept je vo svete naujznávanejší a najlepšie preskúmaný prístup k liečbe syndrómu dráždivého hrubého čreva a inch porúch trávenia 
 • všetky jedlá vás inšpirujú svojou farebnou fotografiou 
 • recepty používajú bežne dostupné suroviny 
 • väčšinu jedál si pripravíte do 25 minút 
 • pomedzi recepty nájdete množstvo ďalších zaujímavých informácií o potravinách, baktériach, tráviacich poruchách a diagnózach


„Sme krehkí, sme zraniteľní na toľkých miestach a v toľkých okamihoch života. Keď človek pochopí tieto základné informácie a uvidí aký zázrak sa skrýva za fungovaním jeho tráviaceho systému a črevného nervového systému, neverím, že s nimi bude zaochádzať tak zle ako doteraz.“ – Dr. Igor Bukovský 

Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
309749
Názov
Zachráňte svoje črevo, Protiprdkavá kuchárska knih
EAN/ISBN
9788089719044
Forma
Špirálová, hrebeňová
Poznámka
1. vydanie
Autor
Igor Bukovský, Petra Gálisová, Ivana Mesárošová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2017/09
Rozsah
256
Rozmer
220×220 mm
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Zachráňte svoje črevo, Protiprdkavá kuchárska kniha zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.