Zákon o mediácii - Milan Budjač; Katarína Šimonová; Jarmila Lazíková Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Zákon o mediácii

Milan Budjač; Katarína Šimonová; Jarmila Lazíková • Wolters Kluwer • 2014/04SK slovensky

Kniha : Zákon o mediácii
Do Vianoc: ÁNO
Kúpiť
5,30
Katalógové číslo: 303547
Ušetríte až 0,58 € z bežnej ceny 5,88
A navyše získate 5 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 9 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Zákon o mediácii

Zákon č. 420/2004 Z. z. o mediácii je dôležitým prvkom v systéme prístupu k spravodlivosti a mimosúdneho riešenia sporov. Napriek tomu, že mediácia ako alternatívny spôsob riešenia sporov má napomôcť eliminovať súčasné problémy súdnictva, akými sú zaťaženosť súdneho systému a prieťahy v konaní, ktoré ohrozujú rešpektovanie práva na spravodlivý súdny proces, nie je v našich podmienkach tak často využívaným inštitútom. Jedným z krokov k tomu, ako odstrániť tento nedostatok, je zabezpečiť dostatočné informovanie verejnosti o možnosti a vhodnosti riešenia vzájomných sporov mediáciou. A práve na túto úlohu sa podujali aj autori tohto komentára.

Predkladaný komentár k súčasnému zákonu o mediácii prináša výklad jednotlivých ustanovení, ktorý je doplnený súvisiacimi ustanoveniami a právnymi predpismi vnútroštátnej, únijnej aj medzinárodnej povahy, dôvodovou správou, a kde je to možné, aj judikatúrou súdov. Ide o komentár, ktorý je prvotinou svojho druhu medzi slovenskými komentármi. Jeho autori sa venujú mediácii v legislatívnej rovine a v rovine „dohľadu“ nad výkonom činnosti mediátora, mediačných vzdelávacích inštitúcií a mediačných centier.

Komentár je určený nielen odbornej verejnosti, ktorá svoje aktivity rozvíja v oblasti mediácie, ale aj tým, ktorí majú záujem riešiť svoje spory a konflikty cestou zmieru bez súdneho konania.

S ohľadom na široké spektrum profesií, ktoré môžu vykonávať činnosť mediátora, a vezmúc do úvahy značný okruh subjektov, ktorý prichádza alebo má možnosť prísť do kontaktu s mediáciou, cieľom publikácie je poskytnúť informácie v jazyku zrozumiteľnom pre čo najširšie spektrum čitateľov.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
303547
Názov
Zákon o mediácii
EAN/ISBN
9788081680229
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Milan Budjač; Katarína Šimonová; Jarmila Lazíková
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2014/04
Rozsah
244
Rozmer
154x216
Hmotnosť
0,39
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 9 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
10%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Zákon o mediácii zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.