Quo Vadis, Titus?

Michal Titus Radošinský

Michal Vaško2017/06 SVK Slovensky

Kniha: Quo Vadis, Titus? - Michal Titus Radošinský
Katalógové číslo: 299334
Ušetríte až 1,70 € z bežnej ceny 14,00
A navyše získate 12 vernostných bodov
12,30
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Quo Vadis, Titus?

Autor Michal Radošinský v nej zachytáva príbeh seleziána Titusa Zemena, ktorého srdce volalo po službe Bohu a blížnemu, dá sa povedať, od útleho detstva. Svoju oddanosť Božím prikázaniam dokázal aj odvážnou službou bratom, pri ktorej riskoval slobodu i život.. Dramatické okamihy ilegálnych prechodov cez rieku Moravu do Rakúska, kruté spôsoby vyšetrovateľov a mnoho ďalších okamihov, to všetko autenticky vykresľuje dobu päťdesiatych rokov, najbrutálnejšieho vyčíňania komunistov v bývalom Československu proti všetkým, ktorí sa nepodvoľovali ich videniu sveta. Príbeh o donovi Titusovi od jeho narodenia, cez drámu jeho života, až po blahorečenie je doplnený mnohými fotografiami, ktoré sú včlenené v rámci textu, takže sa čitateľ ľahšie prenesie do spomínaných miest.

Kniha, ktorá sa číta ako jeden príbeh, nie je fabuláciou. Obsahuje hodnoverné informácie z mnohých archívov, svedectvá a hodnoverné výpovede priamych účastníkov, spoluväzňov, spolubratov, seleziánskych odchovancov a, samozrejme, aj príbuzných. Materiály, ktoré počas niekoľko rokov zbieral Michal Radošinský, slúžili ako podklad pre vypracovanie dokumentácie, potrebnej k procesu blahorečenia.

Don Titus Zeman bol Svätým Otcom Františkom vyhlásený za blahoslaveného dekrétom o mučeníctve, ktorý bol oficiálne zverejnený dňa 27. mája 2017.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
299334
Názov
Quo Vadis, Titus?
EAN/ISBN
9788071659990
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Michal Titus Radošinský
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2017/06
Rozsah
263
Rozmer
150×210 mm
Hmotnosť
0,64
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
12%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Quo Vadis, Titus? zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.