Zákon krvi - Michaela Ella Hajduková Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Zákon krvi

Michaela Ella HajdukováMOTÝĽ • 2015/10SK slovensky

Kniha : Zákon krvi
Katalógové číslo: 257176
NEDOSTUPNÉ: titul je vypredaný, náklad rozobratý

Kniha: Zákon krvi

Príbeh lásky, proti ktorej stál silný nepriateľ. Rasa, krv a národ. Eliza je mladučké dievča, ktoré prichádza do Košíc spolu so svojimi rodičmi.

Študuje na gymnáziu, je výborná v jazykoch a... pred rodičmi ukrýva veľké tajomstvo. Daniel je syn bankára, žije v Košiciach, svoj voľný čas trávi hrou na organe v Chráme svätej Alžbety a... pred rodičmi ukrýva veľké tajomstvo. Eliza miluje Daniela a Daniel miluje Elizu. Táto láska by mohla mať šťastný koniec, keby... Keby Eliza nebola Nemka, Daniel Žid a keby sa práve nepísal rok 1938.

Po náhlom zmiznutí Daniela odvážajú rodičia Elizu domov do Nemecka, kde už vládne Adolf Hitler a jeho rasové zákony. Eliza netuší, čo ju čaká ani ako ju to navždy poznačí. So zlomenou dušou je nútená nastúpiť ako zdravotná sestra v domove organizácie Lebensborn. Ocitá sa na zvláštnom mieste za železnou bránou, kde sa rodia deti pre vodcu. To však nie je jediné tajomstvo domova Hochland. Eliza ich všetky objaví, ale takmer za to zaplatí privysokú cenu. Aj keď má pocit, že už jej nič nemôžu vziať... Nájdu napokon obaja svoj pokoj a znova jeden druhého? Zvládne Eliza všetky desivé skúšky, ktoré jej osud nachystal? Zlomí ju šialená ideológia a príde o rozum, alebo je aj na konci jej tunela svetlo?

Jeho pohľad bolel. Nechcela som si priznať, čo pred sebou vidí. Moju uniformu. Orla. A znak ríše, ktorá ho nenávidí za to, čo na ňom ani nie je vidieť. „Eliza,“ vyslovil zlomene moje meno a mne všetky slová zamrzli v hrdle.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
257176
Názov
Zákon krvi
EAN/ISBN
9788081640636
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Michaela Ella Hajduková
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2015/10
Rozsah
240
Rozmer
135×205 mm
Stav
Rozobraté
Sadzba DPH
10%
Zľava
22%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Hodnotenie 5.0 z 5

5  
100.0%
 (1)
4  
0.0%
 (0)
3  
0.0%
 (0)
2  
0.0%
 (0)
1  
0.0%
 (0)
Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Lucia 11.04.2016 13:36:05

Silný príbeh, ktorého emócie vami "zamávajú" Aspoň mne sa to stalo. Hlavne na konci som mala problémy udržať slzy /aj pre toto milujem čítanie/. Začiatok bol síce trochu ťažkopádny, ale potom ma príbeh pohltil a nepustil. Páčilo sa mi aj to, že autorka neukazuje všetko čierno-biele. Tento národ je zlo a tento dobro. Všetko má svoje odtiene. Odporúčam prečítať. Pretože je to napísané, akoby sa to naozaj stalo, uveriteľne. Nahliadnete do životov ľudí, ktorí si neuvedomovali, aké zverstvá a neľudstosti sa dejú okolo nich.