Venuše slovenského praveku

Viliam TurčányVydavateľstvo SSS2015/06 SVK slovensky

Kniha: Venuše slovenského praveku - Viliam Turčány
8,10
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 250947
Ušetríte až 1,80 € z bežnej ceny 9,90
A navyše získate 8 vernostných bodov

Kniha: Venuše slovenského praveku

Kniha je zaujímavým tematickým skĺbením archeológie, umenovedy, poézie a fotografie. Jozef Vladár začína zamyslenie z histórie umenovedy pri počiatkoch výtvarného prejavu, aby sa vzápätí zameral na drobné plastiky, spomedzi ktorých si vybral praveké zobrazenia ženy z územia Slovenska. Venuše sú ťažiskom knihy. Popri všeobecných informáciách o ženských plastikách v jednotlivých obdobiach praveku autor prešiel ku konkrétnym nálezom najmä z nášho územia a tieto Jozef Krátky zdokumentoval krásnymi fotografiami. Ženská krása sa v diele ospevuje aj vo veršoch, ktoré sa prelínajú pomedzi farebné fotografie – v sonetoch majstra poetického slova Viliama Turčányho. Kniha končí faktografickým blokom kresieb jednotlivých nálezov s ich presným popisom, datovaním a lokalitou nálezu. Celkovo ide o originálne poňatie témy, vďaka ktorému sa podarilo vytvoriť atraktívnu a poučnú publikáciu.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
250947
Názov
Venuše slovenského praveku
EAN/ISBN
9788080618094
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Viliam Turčány
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2015/06
Rozsah
68
Rozmer
190×300 mm
Hmotnosť
0,50
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Venuše slovenského praveku zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.