Slovenskí archeológovia v Sýrii

Hľadanie starovekého mesta Vaššukanni. Zhrnutie účasti pracovníkov SAHI na projekte v Tell Fecheriye

Drahoslav Hulínek

Slovenský archeologický a historický ištitút-SAHI2021 SVK Slovensky

Kniha: Slovenskí archeológovia v Sýrii - Hľadanie starovekého mesta Vaššukanni. Zhrnutie účasti pracovníkov SAHI na projekte v Tell Fecheriye - Drahoslav Hulínek
Katalógové číslo: 419126
Ušetríte až 2,49 € z bežnej ceny 19,00
A navyše získate 16 vernostných bodov
16,51
Do Vianoc: ÁNO
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Slovenskí archeológovia v Sýrii

Hľadanie starovekého mesta Vaššukanni. Zhrnutie účasti pracovníkov SAHI na projekte v Tell Fecheriye

Celofarebná kniha pútavým spôsobom opisuje pôsobenie slovenských bádateľov v severovýchodnej Sýrii, počas nemecko-sýrsko-slovenského archeologického projektu Tell Fecheriye (2006 - 2011). Prostredníctvom archeologického bádania sa dostanete do pradávnych čias doby bronzovej (v 2. tisícročí pred n. l.) v severozápadnej Mezopotámii, kde dominovala ríša Mitanni, na ktorú nadviazala mocná a bojovná Asýrska ríša. Medzinárodný tím vedcov sa pokúša o svetový objav. Chce dokázať, že práve v Tell Fecheriye sa nachádzala jedna z mála neobjavených veľkých metropol starovekých štátov Vaššukanni - hlavné mesto ríše Mitanni. Táto slávna dŕžava, bola v 16. - 14./13 storočí pred Kristom spolu s Egyptom a Chetitskou ríšou dominantnou mocnosťou starovekého Blízkeho východu a Stredomoria. Okrem toho sa dozviete o objavovaní pozostatkov prvých poľnohospodárov (8. - 7. tisícročie pred Kristom). Na lokalite taktiež žili starovekí biblickí Aramejci, tiež z Biblie známi veľmocenskí Asýrčania, Peržania, Parti, Rimania, Byzantínci, stredovekí Arabi a iní. Išlo o prvé, a zároveň rozsiahle, oficiálne pôsobenie slovenských bádateľov na archeologickom projekte v Mezopotámii.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
419126
Názov
Slovenskí archeológovia v Sýrii
Podnázov
Hľadanie starovekého mesta Vaššukanni. Zhrnutie úč
EAN/ISBN
9788089704040
Forma
Pevná
Autor
Drahoslav Hulínek
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021
Rozsah
211
Rozmer
205×275
Hmotnosť
0,91
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Slovenskí archeológovia v Sýrii zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.