Nitrianske kniežatstvo

Steinhübel Ján

RAK2004

Kniha: Nitrianske kniežatstvo - Steinhübel Ján
Katalógové číslo: 112117
17,67

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Nitrianske kniežatstvo

Rozsiahla historická monografia, v ktorej sa autor venuje nielen dvom storočiam existencie Nitrianskeho vojvodstva, ale aj koreňom, z ktorých vyrástlo už v časoch starých Germánov a najmä Avarov. Nitrianske kniežatstvo chápe ako logické pokračovanie Pribinovho a veľkomoravského Nitrianskeho kniežatstva. \ \ Autor zdôvodňuje svoje nové chápanie tejto kapitoly na obrovskom pramennom materiáli. Je skutočne obdivuhodné, ako prácne zhromaždil všetky pramene, ktoré k danej téme majú čo povedať. Ide najmä o archívne materiály a zahraničné kroniky, ktoré sú u nás celkom neznáme, ale aj o archeologické pramene, ktorými si overuje správnosť svojich predpokladov a tvrdení. Je to monografia základného významu, vyčerpávajúcim spôsobom spracováva mimoriadne významnú kapitolu slovenských, ale aj uhorských dejín a súčasne ponúka záujemcom o toto historické obdobie všetko, čo by im mohlo poslúžiť aj pri spracovávaní iných tém z tohto obdobia. Je vydarenou kombináciou vedeckej monografie a pramenného diela.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
112117
Názov
Nitrianske kniežatstvo
EAN/ISBN
9788022408127
Autor
Steinhübel Ján
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2004
Rozsah
576
Rozmer
180 × 250
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Nitrianske kniežatstvo zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.