Kniha Cesta do neslobody Rusko, Európa, Amerika Timothy Snyder | kníhkupectvo Literama.sk

Cesta do neslobody

Rusko, Európa, Amerika

Timothy SnyderPremedia • 2018/09SK slovensky

Kniha : Cesta do neslobody - Rusko, Európa, Amerika
Kúpiť
14,18
Katalógové číslo: 342410
Ušetríte až 1,77 € z bežnej ceny 15,95
A navyše získate 14 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 5 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Cesta do neslobody

Rusko, Európa, Amerika

Popredný americký historik prichádza s kronikou nástupu autoritárstva od Ruska cez Európu po Ameriku. Po skončení studenej vojny sa zdalo, že víťazstvo liberálnej demokracie je definitívne. Pozorovatelia ohlásili koniec dejín, uverili v mierovú, globalizovanú budúcnosť. Ich viera bola hlbokým omylom. Autoritárstvo sa najprv vrátilo do Ruska Putin zistil, že fašistické myšlienky možno využiť na ospravedlnenie vlády oligarchov. V druhom desaťročí 21. storočia sa rozšírilo z východu na západ, pričom mu v tom pomáhala reálna vojna rozpútaná Ruskom proti Ukrajine a kybernetická vojna rozpútaná Ruskom proti Európe a Spojeným štátom. Rusko si všade, kde potrebovalo, medzi nacionalistami, oligarchami a radikálmi našlo spojencov a jeho tlak na zničenie západných inštitúcií, štátov a hodnôt sa stretol s podporou aj na samotnom Západe. Nárast populizmu, britské hlasovanie proti Európskej únii, zvolenie Donalda Trumpa to všetko predstavovalo ruské ciele; ich dosiahnutie však odhalilo aj zraniteľnosť západných spoločností. Snyder v tomto impozantnom a nikoho nešetriacom diele odhaľuje skutočnú povahu hrozieb pre demokraciu a vládu zákona.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
342410
Názov
Cesta do neslobody
Podnázov
Rusko, Európa, Amerika
EAN/ISBN
9788081595981
Forma
Pevná
Autor
Timothy Snyder
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/09
Rozsah
344
Rozmer
150×230
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 5 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Cesta do neslobody zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.