Katarína Soyka | kníhkupectvo Literama.sk

Katarína Soyka

Knihy autora Katarína Soyka

Katarína Soyka sa písaniu románov v štýle Fantasy venuje od roku 2011, kedy bol publikovaný jej prvý fantasy román Sklený vrch – o putovaní troch čarodejníc. O rok neskôr sa stala jednou z kľúčových hláv Vydavateľstva Hydra.

Katarína Soyka, ktorá je pôvodom Žilinčanka, neustále čerpá inšpiráciu v hornatom považskom regióne. Zamarovského tvorba ju ovplyvnila natoľko, že sa dala na štúdium klasickej filológie – latinského jazyka a histórie na Univerzite Komenského v Bratislave. Niekoľko semestrov venovala starovekému gréckemu jazyku, ale nakoniec ju namiesto jazykov mŕtvych zaujal jazyk najpočetnejšieho národa na svete, a to jazyk čínsky, ktorý ovláda slovom aj písmom.

Pracovala na Veľvyslanectve Čínskej ľudovej republiky v Slovenskej republike a vďaka znalosti čínštiny si splnila sen o cestovaní. Študovala v Pekingu, navštívila Vietnam, Dubaj a niekoľko mesiacov pôsobila dokonca v juhoamerickom Chile.

Vydala urban fantasy pre dospelých Lokaj, fantasy o meňavcoch Vlčí brat a neskôr space operu Posledná Pozemšťanka, ktorá bola preložená aj do českého jazyka. Z prostredia elfov a kentaurov pochádza novela Cval kentaura. Hrdinovia jej príbehov nebývajú dokonalí, skôr naopak, často trpia intoleranciou a inými neduhmi, dostávajú priestor na postupný prerod a ich osudom dominuje láska.

Soyka sa podieľala na niekoľkých medzinárodných projektoch, ktorých výsledkom sú zbierky mikropoviedok scifi, fantasy a hororu Fantastiká 55, hororová zbierka temných príbehov Na hroby a zábavné poviedky v zbierke Rozmarná fantastika. Ľudia obyčajne čítajú z dvoch dôvodov, aby sa niečo naučili alebo, aby si oddýchli. Soykina tvorba patrí do druhej kategórie.

Autor / Katarína Soyka / 10 titulov

Zaradené v kategórii FantasySKslovensky

Kniha : Mutácia z planéty Zem - 1. vydanie

Mutácia z planéty Zem

Kúpiť
11,95
Kniha : Hlas draka

Hlas draka

Kúpiť
11,10
Kniha : Koleje smrti - České a slovenské povídky plné napětí a hrůzy - 1. vydanie

Koleje smrti České a slovenské povídky plné napětí a hrůzy

Kúpiť
6,30
Kniha : Príšery z prímestskej štvrte

Príšery z prímestskej štvrte

Kúpiť
7,18
Kniha : Svedomie temnej časti - 1. vydanie

Svedomie temnej časti

Kúpiť
8,78
Kniha : Cval kentaura

Cval kentaura

Kúpiť
8,22
Kniha : Posledná pozemšťanka

Posledná pozemšťanka

Kúpiť
4,64
Kniha : Sklený vrch

Sklený vrch

Kúpiť
4,94
Kniha : Vlčí Brat

Vlčí Brat

Kúpiť
4,78
Kniha : Lokaj

Lokaj

Kúpiť
5,18