Knihy autora Lenona Štiblaríková | kníhkupectvo Literama.sk

Lenona Štiblaríková

Lenona Štiblaríková (* 10. októbra ???? Košice) je mladá autorka, ktorá píše od roku 2010 a jej poviedky a novely boli úspešné vo viacerých slovenských aj českých literárnych súťažiach. Autorka sa venuje výhradne fantastickým žánrom ako sú space opera či jemne humorná mestská fantasy.

Víťazstvo v súťaži „O poklad moravského sklepa 2011“ jej pomohlo publikovať prvý román Šťastlivec. O rok neskôr jej vyšla space opera Astrálny pútnik inšpirovaná možnosťou mimotelového cestovania vesmírom. Za svoj doteraz najväčší úspech považuje ocenenie MLOK v prestížnej českej súťaži Cena Karla Čapka 2013. Dostala ho za mestskú fantasy Bratislavská bludička, v ktorej oživila zriedkavé mytologické bytosti bludičku, poludnicu a vodníka. Zúčastnila sa niekoľkých projektov českých a slovenských autorov, ich výsledkom sú zbierky ako Fantastická 55, My jsme vám to říkali, Na hroby a Rozmarná fantastika.

Lenona propaguje slovenskú fantastiku článkami a recenziami na webstránke vydavateľstva Hydra, prednáškami a workshopmi na conoch (stretnutia fanúšikov fantastiky) či založením hesla o slovenskej literárnej fantastike na Wikipédii. V roku 2012 spojila svoje úsilie s ďalšou autorkou fantastiky a spolu s Katarínou Soykou založila na podporu domácej fantastickej tvorby Vydavateľstvo Hydra.

Autor / Lenona Štiblaríková / 8 titulov

Kniha : Táto krajina nie je pre slabých - 1. vydanie

Táto krajina nie je pre slabých

Kúpiť
3,50
Kniha : Koleje smrti - České a slovenské povídky plné napětí a hrůzy - 1. vydanie

Koleje smrti České a slovenské povídky plné napětí a hrůzy

Kúpiť
6,30
Kniha : Abeceda žerie deda - Strašidelné drabble - 1. vydanie

Abeceda žerie deda Strašidelné drabble

Kúpiť
3,54
Kniha : Prehnité mesto

Prehnité mesto

Kúpiť
3,31
Kniha : Tester

Tester

Kúpiť
8,78
Kniha : Bratislavská Bludička

Bratislavská Bludička

Kúpiť
5,18
Kniha : Astrálny pútnik

Astrálny pútnik

Kúpiť
11,29
Kniha : Šťastlivec

Šťastlivec

Kúpiť
4,78