Kniha Pozri, ako je dnes pekne! Podívej, jak je dnes hezky! - Prvý slovensko-český slovník pro deti První česko-slovenský slovník pro děti - Barbora Škovierová | kníhkupectvo Literama.sk

Pozri, ako je dnes pekne! Podívej, jak je dnes hezky!

Prvý slovensko-český slovník pro deti První česko-slovenský slovník pro děti

Barbora ŠkovierováKontakt2009/12 SVK slovensky

Kniha: Pozri, ako je dnes pekne! Podívej, jak je dnes hezky! - Prvý slovensko-český slovník pro deti První česko-slovenský slovník pro děti - Barbora Škovierová
2,83
Do Vianoc: ÁNO
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 79081
Ušetríte až 0,17 € z bežnej ceny 3,00
A navyše získate 2 vernostné body

Kniha: Pozri, ako je dnes pekne! Podívej, jak je dnes hezky!

Prvý slovensko-český slovník pro deti První česko-slovenský slovník pro děti

V otvorenej Európe vyrastá čoraz viac detí v bilingválnych rodinách. Deti sa od narodenia učia dva i viac jazykov. V našich podmienkach bývalo bežné, že deti bez problémov rozumeli po slovensky i po česky, ale po rozdelení republiky sa táto schopnosť výrazne znížila. Vzťahy medzi oboma národmi sú živé. Okrem mnohých česko-slovenských manželstiev a širších príbuzenských zväzkov je stále bežná migrácia medzi oboma krajinami za štúdiom a prácou.
Cieľom knižky je od najútlejšieho veku rozvíjať schopnosť detí dohovoriť sa v oboch jazykoch, nenápadne upozorniť na bežné slová v detskej slovnej zásobe, ktoré sa v oboch jazykoch odlišujú, a ilustrovať ich krátkymi príbehmi (bábätko/miminko, čučoriedka/borůvka, gombík/knoflík, nohavice/ kalhoty, raňajky/snídaně, vedierko/kbelík ai.). Kniha má štruktúru jednoduchého slovníka. Jednotlivé písmená abecedy zastupuje vždy jedno špecifické slovo, ktoré sa v slovenčine výrazne líši od českého ekvivalentu. Slovo je potom rozvinuté v krátkom texte. Slovíčka a príbehy spája postava bilingválneho dievčatka Agátky, ktoré vyrastá v česko-slovenskej rodine - predlohou sú zážitky a skúsenosti reálneho dievčatka, ktoré žije so slovenskou maminkou a českým tatínkem v Brne a často navštevuje aj starých rodičov v Čechách i na Slovensku.

Kniha je určená pre deti do 3 rokov a ich rodičov, najmä pre mladé bilingválne rodiny.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
79081
Názov
Pozri, ako je dnes pekne! Podívej, jak je dnes hez
Podnázov
Prvý slovensko-český slovník pro deti První česko-
EAN/ISBN
9788096898572
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Barbora Škovierová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2009/12
Edícia
Detské knihy
Rozsah
80
Rozmer
200×200×10
Hmotnosť
0,41
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
5%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Pozri, ako je dnes pekne! Podívej, jak je dnes hezky! zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.