Vtedy na Východe

Gabriela RothmayerováVydavateľstvo SSS2008/01 SVK slovensky

Kniha: Vtedy na Východe - Gabriela Rothmayerová
Katalógové číslo: 63142

Kniha: Vtedy na Východe

Už od začiatku deväťdesiatych rokov literárna kritika očakáva zásadný román, ktorý by reflektoval obdobie po roku 1989. Román Gabriely Rothmayerovej Vtedy na Východe má všetky ambície toto očakávanie naplniť. V diele opisuje všetky dôsledky (sociálne, kultúrne, ekonomické a ľudské), ktoré vyplynuli z novej spoločenskej situácie. Autorka zachytila celé spektrum názorov a presvedčení, ktoré nasledovali po veľkom spoločensko-politickom prelome. Aj keď sa jej reflexia v skutočnosti opiera o jej vlastné hodnotové ukotvenie, dokázala si zachovať kritický odstup nielen od minulosti, ale aj od prítomnosti. Román je hlboko umelecky presvedčivý, jednotlivé postavy dokonale vykresľujú charaktery tak typické pre našu súčasnosť. Vydanie diela zásadným spôsobom obohacuje reflexiu našej súčasnosti a na najvyššej umeleckej úrovni zachováva odkaz dneška budúcim generáciám.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
63142
Názov
Vtedy na Východe
EAN/ISBN
9788080612757
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Gabriela Rothmayerová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2008/01
Edícia
Próza
Rozsah
216
Rozmer
130×210×20
Hmotnosť
0,32
Stav
Nedostupné
Zľava
0%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Vtedy na Východe zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.