Železný Brod v běhu času, do roku 1948

Vladimír Buriánek, Petr Taranda

CZE Česky Baron

Kniha: Železný Brod v běhu času, do roku 1948 - 1. vydanie - Vladimír Buriánek, Petr Taranda
Katalógové číslo: 495872 viac »
A navyše získate 27 vernostných bodov
27,98
Doručenie viac ako 18 dní
U dodávateľa

Kniha: Železný Brod v běhu času, do roku 1948

Starobylé město Železný Brod, na severu ohraničené výběžky Jizerských hor a Krkonoš, z jihu pak svahy vyhaslé sopky Kozákova. V místech, kde se do Jizery vlévá potok Žernovník, býval kdysi velmi důležitý říční brod dvou zemských stezek, a zde přirozeně vznikla osada, původně nazývaná „Brodce“. Název „Brod“ se objevuje až s povýšením obce na město, a to ve 14. století.

*****

OBSAH:

Z historie Železného Brodu, První Pohlednice, Sokol, Divadlo a divadelní spolek Tyl, Pohlednice náměstí, Živnostenské společenstvo, Pojizerský průmyslový a vývozní ústav v Železném Brodě, Sklářství v Železném Brodě, Sklářská škola, Textilní průmysl, Silnice, Celkové pohledy Železného Brodu z počátku 20. století, Hotely, hostince a restaurace, Další hostince, Spořitelna a Okresní hospodářská záložna, Návštěvy prezidentů v Železném Brodě, Významní železnobroďáci, Sousední obce, Soudní okres Železný Brod (1918-1947), Hospodářské otřesy spojené se světovou hospodářskou krizí, nástup nacismu, přípravy na obranu republiky a konference tří mocností v Mnichově, Soudní okres Železný Brod v období tzv. druhé republiky a za nacistické okupace, Železný Brod v době protektorátu, Odboj v soudním okrese Železný Brod a osvobození v květnu 1945.

Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
495872
Názov
Železný Brod v běhu času, do roku 1948
EAN/ISBN
9788088121817
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Vladimír Buriánek, Petr Taranda
Druh tovaru
Kniha
Rozsah
192
Rozmer
226×224×20 mm
Hmotnosť
0,87
Stav
U dodávateľa
Dostupnosť
Doručenie viac ako 18 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
15%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Železný Brod v běhu času, do roku 1948 zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.