Jozef Jankovič Všetko je v hlave

Katarína Bajcurová

SVK Slovensky SLOVART2024/04

Obrázok nedostupný: Kniha: Jozef Jankovič Všetko je v hlave - Katarína Bajcurová
Katalógové číslo: 492571 viac »

Nedostupné
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Jozef Jankovič Všetko je v hlave

Jozef Jankovič (1937 – 2017) je nepochybne najvýznamnejší slovenský sochár 20. storočia. Kniha Všetko je v hlave pripomína nielen jeho výnimočné dielo a osobnosť, ale do hĺbky mapuje tú časť umelcovej tvorby, ktorú venoval tematike hlavy. „Koruna tela“ sa preňho stala svojráznou scénou malých životných banalít, ľudských i spoločenských drám, komédií i tragikomédií, ktoré nestrácajú na aktuálnosti. Hlavy u Jankoviča zväčša nemajú tvár, sú to skôr busty, masky-profily, ktorým bol síce odopretý zázrak videnia, ale v ich tvaroch a siluetách sa odohrávajú neočakávané a prekvapivé deje. Umelec nimi zvláštnym spôsobom komentuje naše osobné i historické komplexy, víťazstvá a zlyhania, individuálnu i kolektívnu skúsenosť. Zároveň sú akýmsi záznamom jeho novátorského myslenia, premenlivosti foriem, techník a rukopisu v čase. V graficky pôsobivej knihe nájde čitateľ viacero doteraz nepublikovaných a menej známych diel sochára.
Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
492571
Názov
Jozef Jankovič Všetko je v hlave
EAN/ISBN
9788055661469
Forma
Neviazaná, bez prebalu, lesklá
Autor
Katarína Bajcurová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2024/04
Rozsah
320
Rozmer
250×333 mm
Stav
Nedostupné
Zľava
0%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Jozef Jankovič Všetko je v hlave zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.